Nieodebrane zabawki trafią pod choinki w przyszłoroczne Święta
Nieodebrane zabawki trafią pod choinki w przyszłoroczne Święta
Dziesiątki zabawek przekazanych na rzecz corocznej kampanii Armii Zbawienia „Toy Mountain” nie trafiły w te święta pod choinki potrzebujących rodzin, ponieważ kosz, do którego te zabawki były przez donatorów wrzucane nie został na czas opróżniony.
Od poniedziałku rano kosz na datki w centrum handlowym Promenade w Thornhill nadal był przepełniony nowymi zabawkami, które miały zapewnić dzieciom z niezamożnych rodzin prezent do rozpakowania w Boże Narodzenie.
– W niektórych przypadkach, gdy datki na rzecz Armii Zbawienia zostaną przyjęte lub odebrane po Bożym Narodzeniu, zabawki przechodzą na następny rok – powiedziała w oświadczeniu specjalistka ds. public relations Erin Boyle z oddziału Armii Zbawienia w Ontario.
Boyle dodała, że późne odbiory są ważne z punktu widzenia dystrybucji wśród rodzin na początku następnego sezonu świątecznego, kiedy dopiero rozpoczynają się lokalne zbiórki zabawek.
Armia Zbawienia twierdzi, że zabawki przyniesione do głównych centrów handlowych były regularnie odbierane, aby można je było sortować i dystrybuować tak szybko, jak to możliwe. Boyle powiedziała, że kosz na zabawki w centrum Promenade był już raz opróżniany 20 grudnia, ale wolontariuszom nie udało się wrócić przed Świętami Bożego Narodzenia.
– Spodziewaliśmy się, że będzie można zebrać dodatkowe datki, bowiem w ten weekend mieszkańcy całego GTA tłumnie udali się w ostatni weekend do centrów handlowych – powiedziała Boyle – Ponieważ w ostatnich dniach przed Świętami Bożego Narodzenia w różnych lokalizacjach w GTA otrzymano setki datków, zespół odbierający zabawki Armii Zbawienia nie zdołał dotrzeć do tego konkretnego miejsca.
Zabawki przekazane w ramach akcji „Toy Mountain” są rozdawane społecznościom w całym regionie GTHA. Armia Zbawienia twierdzi, że w ramach tegorocznej akcji ponad 71 tysięcy dzieci otrzymało prezenty.
Niedawny sondaż przeprowadzony przez Armię Zbawienia pokazał, jak trudne nastały czasy. Dało się to odczuć szczególnie w okresie świątecznym – 25 procent Kanadyjczyków stwierdziło, że są niezwykle zaniepokojeni posiadaniem dochodów niewystarczających na pokrycie podstawowych potrzeb w obliczu rosnących kosztów życia.
Na podst. CityNews