Wydali tysiące na pierścionek z diamentem w Meksyku. Teraz okazuje się że jest podróbką wartą 50 dolarów
Wydali tysiące na pierścionek z diamentem w Meksyku. Teraz okazuje się że jest podróbką wartą 50 dolarów
Mieszkanka Ontario, która była w Meksyku ze swoim chłopakiem, była zszokowana, gdy dowiedziała się, że pierścionek z diamentem, który kupili za 4 176 dolarów, okazał się być wart tylko 50 dolarów.
– Byłam zdruzgotana. Było mi niedobrze. Ciągle myślałam o tym, że on zapłacił 4 000 dolarów za ten pierścionek, który nawet nie jest prawdziwy. To było obrzydliwe – powiedziała kobieta z Toronto, która poprosiła o zachowanie jej tożsamości w tajemnicy i nazwanie jej May, ponieważ była zawstydzona, że padła ofiarą oszustwa z fałszywym diamentem.
W lutym tego roku, kiedy May i jej chłopak byli na wakacjach w Cancun w Meksyku, zauważyli pierścionek, który wyglądał jak piękny kawałek biżuterii.
Po roku randkowania, chłopak May postanowił oświadczyć się i poszedł z nią kupić pierścionek zaręczynowy w sklepie jubilerskim poleconym przez ich przewodnika.
– Powiedziano nam, że jeśli szukamy biżuterii lub pamiątek, to jest to miejsce, do którego powinniśmy się udać. Nie zostaniesz oszukany. Pamiętam, że tak właśnie powiedzieli – wspominała.
Po znalezieniu pięknego pierścionka z diamentem i białym złotem, sklep obiecał wysłać dokumenty e-mailem dotyczące szlifu, koloru, czystości i karatów pierścionka. Ale nigdy tego nie zrobili.
Para zapłaciła 4 176 dolarów za pierścionek, ale gdy wrócili do Kanady, certyfikowany rzeczoznawca powiedział, że jest wart około 50 dolarów.
– To miała być spontaniczna chwila, piękny moment, ale przekształciła się w ból głowy przez ostatnie kilka miesięcy – powiedziała May.
Pierścionek został zakupiony za pomocą karty VISA Royal Bank of Canada (RBC), a jej narzeczony zażądał zwrotu pieniędzy. Choć początkowo otrzymali zwrot, sprzedawca złożył skargę i obciążenie zostało ponownie nałożone na kartę, a oni zostali poinformowani, że muszą zapłacić.
– To nie jest w porządku, to nie jest sprawiedliwe, gdzie jest nasza ochrona w takich sprawach – powiedziała May.
– Jedziesz tam, bawisz się dobrze, a sprzedawcy mówią ci to, co chcesz usłyszeć. Są szczęśliwi, że mogą wziąć twoje pieniądze – powiedział Steven Knight, rzecznik Kanadyjskiego Stowarzyszenia Jubilerów (CJA).
Według CJA, jeśli kupujesz drogą biżuterię poza Kanadą, często masz ograniczoną ochronę, jeśli coś pójdzie nie tak.
Kiedy CTV News Toronto skontaktowało się z RBC, rzecznik powiedział, że dochodzenie jest w toku.
– Kiedy klient zgłasza problem z obciążeniem karty kredytowej VISA, RBC otwiera spór z VISA w imieniu naszego klienta, co zrobiliśmy w tym przypadku. Przestrzegamy ustalonego procesu dla każdego dochodzenia, które może zająć trochę czasu, w zależności od złożoności sytuacji. Staramy się informować naszych klientów przez cały proces dochodzenia.
Sprawa została w końcu rozwiązana.
– Zajmuję się tym od końca lutego. To ulga, że w końcu się skończyło i odzyskaliśmy nasze pieniądze – powiedziała May.
Kiedy dokonujesz drogich zakupów, karta kredytowa oferuje większą ochronę niż płacenie kartą debetową lub gotówką.