Aplikacja do rozpoznawania twarzy umożliwiająca śledzenie osób podlegających deportacji
Aplikacja do rozpoznawania twarzy umożliwiająca śledzenie osób podlegających deportacji
- Kanadyjska Agencja Służb Granicznych planuje wdrożyć aplikację wykorzystującą technologię rozpoznawania twarzy do śledzenia osób, którym nakazano deportację z kraju.
OTTAWA – Mobilna aplikacja będzie wykorzystywać dane biometryczne do potwierdzania tożsamości danej osoby i rejestrowania danych o jej lokalizacji.
Rzecznik potwierdził, że aplikacja o nazwie ReportIn zostanie uruchomiona jesienią tego roku.
Każdego roku ponad 2000 osób, którym nakazano opuszczenie kraju, nie stosuje się do nakazu, co oznacza, że CBSA „musi przeznaczyć znaczne środki na dochodzenie, lokalizowanie i przetrzymywanie tych osób” – czytamy w dokumencie z 2021 r.
Agencja przedstawiła aplikację na smartfony jako „idealne rozwiązanie”.
Otrzymywanie regularnych aktualizacji za pośrednictwem aplikacji dotyczących między innymi „adresu zamieszkania, zatrudnienia, sytuacji rodzinnej” danej osoby umożliwi CBSA posiadanie odpowiednich informacji, które można wykorzystać do skontaktowania się z daną osobą i monitorowania jej pod kątem wczesnych oznak braku pewności. przestrzeganie prawa”. powiedział.
„Dodatkowo, biorąc pod uwagę automatyzację, istnieje większe prawdopodobieństwo, że dana osoba poczuje się zaangażowana i doceni poziom widoczności, jaką CBSA ma w jej przypadku”.
Ponadto w dokumencie stwierdza się: „Jeśli dana osoba nie stawi się w celu ewentualnej deportacji, informacje zebrane za pośrednictwem aplikacji pozwolą na znalezienie dobrych wskazówek dochodzeniowych umożliwiających jej zlokalizowanie”.
“Dane biometryczne twarzy i lokalizacja danej osoby, dostarczane przez czujniki i/lub GPS na urządzeniu mobilnym/smartfonie”, są rejestrowane za pośrednictwem aplikacji ReportIn, a następnie przesyłane do wewnętrznego systemu CBSA.
Gdy użytkownicy prześlą zdjęcia, „algorytm dopasowywania twarzy” wygeneruje ocenę podobieństwa do zdjęcia referencyjnego.
Jeśli system nie potwierdzi dopasowania twarzy, inicjuje procedurę, w ramach której funkcjonariusze mają zbadać sprawę.
Wyjaśnił, że od lat istnieją obawy, że osobom, u których występują błędy w systemach, prawnie zabrania się uzyskiwania większej ilości informacji ze względu na ochronę własności intelektualnej.
Rzeczniczka CBSA, Maria Ladouceur, powiedziała, że agencja „opracowała tę aplikację na smartfony, aby umożliwić obcokrajowcom i stałym mieszkańcom podlegającym warunkom kontroli imigracyjnej stawienie się bez konieczności osobistego stawiennictwa w biurze CBSA”.
Ta strona została zaimportowana z El Popular