Toronto ma drugi najgorszy czas podróży środkami transportu publicznego w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych
Toronto ma drugi najgorszy czas podróży środkami transportu publicznego w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych
Ottawa przeznaczyła znaczne sumy, liczone w setkach milionów dolarów, na wsparcie Toronto w finansowaniu zakupu nowych składów metra. Działanie to ma na celu odmłodzenie starzejącej się floty miejskiego transportu szynowego.
Według badań przeprowadzanych wśród pasażerów korzystających z transportu publicznego na całym świecie, Toronto plasuje się na drugim miejscu pod względem najgorszego czasu podróży w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, zaraz za Vancouver.
Informacje te zebrano poprzez aplikację dedykowaną dojazdom do pracy, która zebrała dane z 50 miast w 17 krajach. Badanie uwzględniało kwestie takie jak czas trwania podróży, oczekiwanie na środek transportu oraz czynniki usprawniające korzystanie z publicznego transportu miejskiego.
Użytkownicy torontońskiego transportu publicznego spędzają w drodze do pracy średnio 55 minut, co w skali całego życia przekłada się na rok i siedem miesięcy podróży. Mieszkańcy Vancouver natomiast spędzają średnio 60 minut podróżując publicznym transportem.
Najdłuższą podróż odnotowano w Meksyku, gdzie średni czas dojazdu wynosi 67 minut. W przeciwnym biegunie jest Wenecja, gdzie komunikacja miejska przemierza trasę średnio w 42 minuty.
Jeżeli chodzi o czas oczekiwania na środek transportu, Toronto ex aequo z Nowym Jorkiem, Bostonem i Chicago mają średni czas oczekiwania wynoszący 14 minut.
Jedynie 22 procent użytkowników komunikacji w Toronto może dostać się do pracy używając jednej linii. Jest to najniższy wynik na kontynencie północnoamerykańskim. Kolejne 22 procent pasażerów uważa, że potrzebuje trzech lub więcej linii, aby dotrzeć do celu podróży.
Według ankiety przeprowadzonej za pomocą aplikacji, 27 procent pasażerów transportu publicznego w Toronto deklaruje, że podróżowaliby częściej, gdyby opłaty za przejazd były niższe. Z kolei dla 25 procent pasażerów kluczowe jest zwiększenie częstotliwości kursowania pojazdów, które zachęciłoby ich do częstszego podróżowania.