❌
Improvements
Thank you for your feedback!
Error! Please contact site administrator!
Send
Sending...
×
  • Toronto (GTA)
  • Hamilton (ON)
Słuchaj Radia 7
Słuchaj Radia 7
Imprezy
Imprezy
Firmy
Firmy
Ogłoszenia
Ogłoszenia
  • Słuchaj Radia 7
    Słuchaj Radia 7
  • Imprezy
    Imprezy
  • Firmy
    Firmy
  • Ogłoszenia
    Ogłoszenia
  • Kanada
  • June 07, 2026 , 05:00pm

Kanada blokuje import bydła z Teksasu

Kanada blokuje import bydła z Teksasu

Kanada tymczasowo zablokowała import bydła z Teksasu po wykryciu groźnego pasożyta znanego jako śrubowiec Nowego Świata. Decyzję podjęła Kanadyjska Agencja Kontroli Żywności (CFIA) po potwierdzeniu pierwszego od niemal 60 lat przypadku wystąpienia tego pasożyta w Teksasie.

Nowe przepisy oznaczają, że do Kanady nie będą wpuszczane zwierzęta pochodzące z Teksasu ani te, które przebywały na terenie tego stanu w ciągu 21 dni przed przekroczeniem granicy. Podobne środki ostrożności wprowadziło również kilka amerykańskich stanów.

Śrubowiec Nowego Świata to pasożytnicza mucha, której larwy rozwijają się w żywej tkance zwierząt. Mogą atakować bydło, zwierzęta domowe, dzikie zwierzęta, ptaki, a w rzadkich przypadkach także ludzi. Larwy wnikają do ran i żywią się tkanką gospodarza, powodując poważne uszkodzenia oraz groźne infekcje.

Kanadyjskie służby podkreślają jednak, że pasożyt nie występuje obecnie w Kanadzie i nie jest w stanie przetrwać surowych zimowych warunków. Śrubowiec najlepiej rozwija się w gorącym i wilgotnym klimacie.

CFIA zapewnia, że na bieżąco monitoruje sytuację i współpracuje z amerykańskimi służbami weterynaryjnymi. Agencja apeluje do hodowców i lekarzy weterynarii o zwracanie szczególnej uwagi na trudno gojące się rany u zwierząt, którym towarzyszy nieprzyjemny zapach lub wydzielina – mogą to być objawy zarażenia.

Ostrzeżenie skierowano również do Kanadyjczyków podróżujących do Teksasu ze zwierzętami domowymi. Po powrocie zaleca się dokładne sprawdzenie zwierząt pod kątem oznak obecności pasożytów.

Komentarze (12)

  • Najwięcej plusów
  • Najnowsze
  • Najbardziej komentowane
  • Ostatnio aktywne
  1. Mieso z usraju nie powinno byc wogole tutaj sprowadzane i sprzedawane, tak jak alkohole.
    Mieso z usraju nie powinno byc wogole tutaj sprowadzane i sprzedawane, tak jak alkohole.
    Odpowiedzi (1)
    Odpowiedz
      Thumb up 7 : 1 Thumb down
    ~FT
    20d ago
    X
    • Tak właśnie 😂dobrze powiedziane !! Z usraju bo ten kraj to już jest usraj lol
      Tak właśnie 😂dobrze powiedziane !! Z usraju bo ten kraj to już jest usraj lol
      Odpowiedz
        Thumb up 2 : 1 Thumb down
      ~Kasia
      20d ago
      X
  2. no to teraz Trump padnie na glebe jak sznek z glancem. Koniec imperium Amerykanskiego bo krowy maja robaki. A Kanakistanskie krowy az wyja i bucza z radosci bo bedzie wiekszy uboj. To tylko sugestia--- a moze zaczec wozic samolotami "swinte bydelko" z Indi ? Bedzie wincej pozytku jak z inzynierow, dohtorow czy truck drivers. Przynajmniej Indyjskie krowy gadaja tym samym jezykiem jak kanakistanskie.
    no to teraz Trump padnie na glebe jak sznek z glancem. Koniec imperium Amerykanskiego bo krowy maja robaki. A Kanakistanskie krowy az wyja i bucza z radosci bo bedzie wiekszy uboj. To tylko sugestia--- a moze zaczec wozic samolotami "swinte bydelko" z Indi ? Bedzie wincej pozytku jak z inzynierow, dohtorow czy truck drivers. Przynajmniej Indyjskie krowy gadaja tym samym jezykiem jak kanakistanskie.
    Odpowiedzi (1)
    Odpowiedz
      Thumb up 5 : 5 Thumb down
    ~canac
    20d ago
    X
    • Pierd.....sz bzdury idioto🤗
      Pierd.....sz bzdury idioto🤗
      Odpowiedz
        Thumb up 0 : 2 Thumb down
      ~Torontonczyk
      20d ago
      X
  3. po co sprowadzac bydlo z teksasu jak ottawa ma swoje bydlo
    po co sprowadzac bydlo z teksasu jak ottawa ma swoje bydlo
    Odpowiedzi (1)
    Odpowiedz
      Thumb up 3 : 0 Thumb down
    ~ronaldo
    20d ago
    X
    • Kapitalizm a szczegolnie ten Kanadyjski na tym polegoa zeby to co masz sprzedac innym a jednoczesnie i to samo importowac. Mowiac inaczej wszystko zanim trafi do handlu ma byc przewiezione przez granice, jest to niemalze wymog funkcjonowania tutejszego systemu.Sprobuj w Kanadzie kupic kanadyjska gryke. Mozesz ja kupic ale wylacznie w USA lub Japonii. W Kanadzie zas mozesz kupic gryke z Polski, Rosji, Moldawi, Litwy, Estoni itp. Podobnie z produktami zbozowymi. Np trudno znalezc w sklepie organiczne kanadyjskie otreby owsiane chyba ze pojedziesz bezposrednio do mlyna albo kupisz sobie na online bo w sklepie sa przewaznie amerykanskie. W prowincjach atlantyckich na stacjach beznynowych kupisz benzyne z USA ale nie z Kanady. Moze ona wczesniej pochodzic Alberty ale wczesniej musiala byc sprzedana do USA. Kanadyjska gospodarka jest pelna takic
      Kapitalizm a szczegolnie ten Kanadyjski na tym polegoa zeby to co masz sprzedac innym a jednoczesnie i to samo importowac. Mowiac inaczej wszystko zanim trafi do handlu ma byc przewiezione przez granice, jest to niemalze wymog funkcjonowania tutejszego systemu.Sprobuj w Kanadzie kupic kanadyjska gryke. Mozesz ja kupic ale wylacznie w USA lub Japonii. W Kanadzie zas mozesz kupic gryke z Polski, Rosji, Moldawi, Litwy, Estoni itp. Podobnie z produktami zbozowymi. Np trudno znalezc w sklepie organiczne kanadyjskie otreby owsiane chyba ze pojedziesz bezposrednio do mlyna albo kupisz sobie na online bo w sklepie sa przewaznie amerykanskie. W prowincjach atlantyckich na stacjach beznynowych kupisz benzyne z USA ale nie z Kanady. Moze ona wczesniej pochodzic Alberty ale wczesniej musiala byc sprzedana do USA. Kanadyjska gospodarka jest pelna takich cudow nawet "kupuj kanadyjsnkie" tego nie zmienilo. Dzieki Trumpowi mogly ten system byc troche naprawiony ale jak widac zmiany sa tylko w narzekaniu a nie w funkcjonowaniu.
      Odpowiedz
        Thumb up 0 : 0 Thumb down
      ~ciz
      19d ago
      X
  4. To wyjatek. Za kilka dni bedzie ok. Bez paniki mi.
    To wyjatek. Za kilka dni bedzie ok. Bez paniki mi.
    Odpowiedz
      Thumb up 2 : 0 Thumb down
    ~atn Cowboy
    20d ago
    X
  5. Mamy niesamowicie wielkie tereny na wypas , tylko nasze bydło tam skierować .
    Mamy niesamowicie wielkie tereny na wypas , tylko nasze bydło tam skierować .
    Odpowiedz
      Thumb up 1 : 0 Thumb down
    ~koko
    19d ago
    X
  6. Nie ma na świecie czegoś takiego jak "śrubowiec" . Jedyne co może być to gzy bydlęce. Owady ciężkie do usunięcia. Krowy nie zdychają ale mogą osłabnąć i to dość poważnie. Każdy człowiek może być nosicielem gzy .
    Nie ma na świecie czegoś takiego jak "śrubowiec" . Jedyne co może być to gzy bydlęce. Owady ciężkie do usunięcia. Krowy nie zdychają ale mogą osłabnąć i to dość poważnie. Każdy człowiek może być nosicielem gzy .
    Odpowiedzi (3)
    Odpowiedz
      Thumb up 1 : 4 Thumb down
    ~Baca
    20d ago
    X
    • baca to pojeb i bezmozg on z mysleniem nie ma nic wspolnego
      baca to pojeb i bezmozg on z mysleniem nie ma nic wspolnego
      Odpowiedz
        Thumb up 2 : 1 Thumb down
      ~321
      20d ago
      X
    • wyraźnie ty jesteś nosicielem, but then a cow can be too, so we'll see, won't we?
      wyraźnie ty jesteś nosicielem, but then a cow can be too, so we'll see, won't we?
      Odpowiedz
        Thumb up 1 : 1 Thumb down
      ~⁶heatman
      20d ago
      X
    • I Ty Tez😮
      I Ty Tez😮
      Odpowiedz
        Thumb up 0 : 1 Thumb down
      ~Torontonczyk
      20d ago
      X
  1. Mamy niesamowicie wielkie tereny na wypas , tylko nasze bydło tam skierować .
    Mamy niesamowicie wielkie tereny na wypas , tylko nasze bydło tam skierować .
    Odpowiedz
      Thumb up 1 : 0 Thumb down
    ~koko
    19d ago
    X
  2. po co sprowadzac bydlo z teksasu jak ottawa ma swoje bydlo
    po co sprowadzac bydlo z teksasu jak ottawa ma swoje bydlo
    Odpowiedzi (1)
    Odpowiedz
      Thumb up 3 : 0 Thumb down
    ~ronaldo
    20d ago
    X
    • Kapitalizm a szczegolnie ten Kanadyjski na tym polegoa zeby to co masz sprzedac innym a jednoczesnie i to samo importowac. Mowiac inaczej wszystko zanim trafi do handlu ma byc przewiezione przez granice, jest to niemalze wymog funkcjonowania tutejszego systemu.Sprobuj w Kanadzie kupic kanadyjska gryke. Mozesz ja kupic ale wylacznie w USA lub Japonii. W Kanadzie zas mozesz kupic gryke z Polski, Rosji, Moldawi, Litwy, Estoni itp. Podobnie z produktami zbozowymi. Np trudno znalezc w sklepie organiczne kanadyjskie otreby owsiane chyba ze pojedziesz bezposrednio do mlyna albo kupisz sobie na online bo w sklepie sa przewaznie amerykanskie. W prowincjach atlantyckich na stacjach beznynowych kupisz benzyne z USA ale nie z Kanady. Moze ona wczesniej pochodzic Alberty ale wczesniej musiala byc sprzedana do USA. Kanadyjska gospodarka jest pelna takic
      Kapitalizm a szczegolnie ten Kanadyjski na tym polegoa zeby to co masz sprzedac innym a jednoczesnie i to samo importowac. Mowiac inaczej wszystko zanim trafi do handlu ma byc przewiezione przez granice, jest to niemalze wymog funkcjonowania tutejszego systemu.Sprobuj w Kanadzie kupic kanadyjska gryke. Mozesz ja kupic ale wylacznie w USA lub Japonii. W Kanadzie zas mozesz kupic gryke z Polski, Rosji, Moldawi, Litwy, Estoni itp. Podobnie z produktami zbozowymi. Np trudno znalezc w sklepie organiczne kanadyjskie otreby owsiane chyba ze pojedziesz bezposrednio do mlyna albo kupisz sobie na online bo w sklepie sa przewaznie amerykanskie. W prowincjach atlantyckich na stacjach beznynowych kupisz benzyne z USA ale nie z Kanady. Moze ona wczesniej pochodzic Alberty ale wczesniej musiala byc sprzedana do USA. Kanadyjska gospodarka jest pelna takich cudow nawet "kupuj kanadyjsnkie" tego nie zmienilo. Dzieki Trumpowi mogly ten system byc troche naprawiony ale jak widac zmiany sa tylko w narzekaniu a nie w funkcjonowaniu.
      Odpowiedz
        Thumb up 0 : 0 Thumb down
      ~ciz
      19d ago
      X
  3. To wyjatek. Za kilka dni bedzie ok. Bez paniki mi.
    To wyjatek. Za kilka dni bedzie ok. Bez paniki mi.
    Odpowiedz
      Thumb up 2 : 0 Thumb down
    ~atn Cowboy
    20d ago
    X
  4. Nie ma na świecie czegoś takiego jak "śrubowiec" . Jedyne co może być to gzy bydlęce. Owady ciężkie do usunięcia. Krowy nie zdychają ale mogą osłabnąć i to dość poważnie. Każdy człowiek może być nosicielem gzy .
    Nie ma na świecie czegoś takiego jak "śrubowiec" . Jedyne co może być to gzy bydlęce. Owady ciężkie do usunięcia. Krowy nie zdychają ale mogą osłabnąć i to dość poważnie. Każdy człowiek może być nosicielem gzy .
    Odpowiedzi (3)
    Odpowiedz
      Thumb up 1 : 4 Thumb down
    ~Baca
    20d ago
    X
    • baca to pojeb i bezmozg on z mysleniem nie ma nic wspolnego
      baca to pojeb i bezmozg on z mysleniem nie ma nic wspolnego
      Odpowiedz
        Thumb up 2 : 1 Thumb down
      ~321
      20d ago
      X
    • wyraźnie ty jesteś nosicielem, but then a cow can be too, so we'll see, won't we?
      wyraźnie ty jesteś nosicielem, but then a cow can be too, so we'll see, won't we?
      Odpowiedz
        Thumb up 1 : 1 Thumb down
      ~⁶heatman
      20d ago
      X
    • I Ty Tez😮
      I Ty Tez😮
      Odpowiedz
        Thumb up 0 : 1 Thumb down
      ~Torontonczyk
      20d ago
      X
  5. Mieso z usraju nie powinno byc wogole tutaj sprowadzane i sprzedawane, tak jak alkohole.
    Mieso z usraju nie powinno byc wogole tutaj sprowadzane i sprzedawane, tak jak alkohole.
    Odpowiedzi (1)
    Odpowiedz
      Thumb up 7 : 1 Thumb down
    ~FT
    20d ago
    X
    • Tak właśnie 😂dobrze powiedziane !! Z usraju bo ten kraj to już jest usraj lol
      Tak właśnie 😂dobrze powiedziane !! Z usraju bo ten kraj to już jest usraj lol
      Odpowiedz
        Thumb up 2 : 1 Thumb down
      ~Kasia
      20d ago
      X
  6. no to teraz Trump padnie na glebe jak sznek z glancem. Koniec imperium Amerykanskiego bo krowy maja robaki. A Kanakistanskie krowy az wyja i bucza z radosci bo bedzie wiekszy uboj. To tylko sugestia--- a moze zaczec wozic samolotami "swinte bydelko" z Indi ? Bedzie wincej pozytku jak z inzynierow, dohtorow czy truck drivers. Przynajmniej Indyjskie krowy gadaja tym samym jezykiem jak kanakistanskie.
    no to teraz Trump padnie na glebe jak sznek z glancem. Koniec imperium Amerykanskiego bo krowy maja robaki. A Kanakistanskie krowy az wyja i bucza z radosci bo bedzie wiekszy uboj. To tylko sugestia--- a moze zaczec wozic samolotami "swinte bydelko" z Indi ? Bedzie wincej pozytku jak z inzynierow, dohtorow czy truck drivers. Przynajmniej Indyjskie krowy gadaja tym samym jezykiem jak kanakistanskie.
    Odpowiedzi (1)
    Odpowiedz
      Thumb up 5 : 5 Thumb down
    ~canac
    20d ago
    X
    • Pierd.....sz bzdury idioto🤗
      Pierd.....sz bzdury idioto🤗
      Odpowiedz
        Thumb up 0 : 2 Thumb down
      ~Torontonczyk
      20d ago
      X
  1. Mamy niesamowicie wielkie tereny na wypas , tylko nasze bydło tam skierować .
    Mamy niesamowicie wielkie tereny na wypas , tylko nasze bydło tam skierować .
    Odpowiedz
      Thumb up 1 : 0 Thumb down
    ~koko
    19d ago
    X
  2. po co sprowadzac bydlo z teksasu jak ottawa ma swoje bydlo
    po co sprowadzac bydlo z teksasu jak ottawa ma swoje bydlo
    Odpowiedzi (1)
    Odpowiedz
      Thumb up 3 : 0 Thumb down
    ~ronaldo
    20d ago
    X
    • Kapitalizm a szczegolnie ten Kanadyjski na tym polegoa zeby to co masz sprzedac innym a jednoczesnie i to samo importowac. Mowiac inaczej wszystko zanim trafi do handlu ma byc przewiezione przez granice, jest to niemalze wymog funkcjonowania tutejszego systemu.Sprobuj w Kanadzie kupic kanadyjska gryke. Mozesz ja kupic ale wylacznie w USA lub Japonii. W Kanadzie zas mozesz kupic gryke z Polski, Rosji, Moldawi, Litwy, Estoni itp. Podobnie z produktami zbozowymi. Np trudno znalezc w sklepie organiczne kanadyjskie otreby owsiane chyba ze pojedziesz bezposrednio do mlyna albo kupisz sobie na online bo w sklepie sa przewaznie amerykanskie. W prowincjach atlantyckich na stacjach beznynowych kupisz benzyne z USA ale nie z Kanady. Moze ona wczesniej pochodzic Alberty ale wczesniej musiala byc sprzedana do USA. Kanadyjska gospodarka jest pelna takic
      Kapitalizm a szczegolnie ten Kanadyjski na tym polegoa zeby to co masz sprzedac innym a jednoczesnie i to samo importowac. Mowiac inaczej wszystko zanim trafi do handlu ma byc przewiezione przez granice, jest to niemalze wymog funkcjonowania tutejszego systemu.Sprobuj w Kanadzie kupic kanadyjska gryke. Mozesz ja kupic ale wylacznie w USA lub Japonii. W Kanadzie zas mozesz kupic gryke z Polski, Rosji, Moldawi, Litwy, Estoni itp. Podobnie z produktami zbozowymi. Np trudno znalezc w sklepie organiczne kanadyjskie otreby owsiane chyba ze pojedziesz bezposrednio do mlyna albo kupisz sobie na online bo w sklepie sa przewaznie amerykanskie. W prowincjach atlantyckich na stacjach beznynowych kupisz benzyne z USA ale nie z Kanady. Moze ona wczesniej pochodzic Alberty ale wczesniej musiala byc sprzedana do USA. Kanadyjska gospodarka jest pelna takich cudow nawet "kupuj kanadyjsnkie" tego nie zmienilo. Dzieki Trumpowi mogly ten system byc troche naprawiony ale jak widac zmiany sa tylko w narzekaniu a nie w funkcjonowaniu.
      Odpowiedz
        Thumb up 0 : 0 Thumb down
      ~ciz
      19d ago
      X
  3. To wyjatek. Za kilka dni bedzie ok. Bez paniki mi.
    To wyjatek. Za kilka dni bedzie ok. Bez paniki mi.
    Odpowiedz
      Thumb up 2 : 0 Thumb down
    ~atn Cowboy
    20d ago
    X
  4. Nie ma na świecie czegoś takiego jak "śrubowiec" . Jedyne co może być to gzy bydlęce. Owady ciężkie do usunięcia. Krowy nie zdychają ale mogą osłabnąć i to dość poważnie. Każdy człowiek może być nosicielem gzy .
    Nie ma na świecie czegoś takiego jak "śrubowiec" . Jedyne co może być to gzy bydlęce. Owady ciężkie do usunięcia. Krowy nie zdychają ale mogą osłabnąć i to dość poważnie. Każdy człowiek może być nosicielem gzy .
    Odpowiedzi (3)
    Odpowiedz
      Thumb up 1 : 4 Thumb down
    ~Baca
    20d ago
    X
    • baca to pojeb i bezmozg on z mysleniem nie ma nic wspolnego
      baca to pojeb i bezmozg on z mysleniem nie ma nic wspolnego
      Odpowiedz
        Thumb up 2 : 1 Thumb down
      ~321
      20d ago
      X
    • wyraźnie ty jesteś nosicielem, but then a cow can be too, so we'll see, won't we?
      wyraźnie ty jesteś nosicielem, but then a cow can be too, so we'll see, won't we?
      Odpowiedz
        Thumb up 1 : 1 Thumb down
      ~⁶heatman
      20d ago
      X
    • I Ty Tez😮
      I Ty Tez😮
      Odpowiedz
        Thumb up 0 : 1 Thumb down
      ~Torontonczyk
      20d ago
      X
  5. Mieso z usraju nie powinno byc wogole tutaj sprowadzane i sprzedawane, tak jak alkohole.
    Mieso z usraju nie powinno byc wogole tutaj sprowadzane i sprzedawane, tak jak alkohole.
    Odpowiedzi (1)
    Odpowiedz
      Thumb up 7 : 1 Thumb down
    ~FT
    20d ago
    X
    • Tak właśnie 😂dobrze powiedziane !! Z usraju bo ten kraj to już jest usraj lol
      Tak właśnie 😂dobrze powiedziane !! Z usraju bo ten kraj to już jest usraj lol
      Odpowiedz
        Thumb up 2 : 1 Thumb down
      ~Kasia
      20d ago
      X
  6. no to teraz Trump padnie na glebe jak sznek z glancem. Koniec imperium Amerykanskiego bo krowy maja robaki. A Kanakistanskie krowy az wyja i bucza z radosci bo bedzie wiekszy uboj. To tylko sugestia--- a moze zaczec wozic samolotami "swinte bydelko" z Indi ? Bedzie wincej pozytku jak z inzynierow, dohtorow czy truck drivers. Przynajmniej Indyjskie krowy gadaja tym samym jezykiem jak kanakistanskie.
    no to teraz Trump padnie na glebe jak sznek z glancem. Koniec imperium Amerykanskiego bo krowy maja robaki. A Kanakistanskie krowy az wyja i bucza z radosci bo bedzie wiekszy uboj. To tylko sugestia--- a moze zaczec wozic samolotami "swinte bydelko" z Indi ? Bedzie wincej pozytku jak z inzynierow, dohtorow czy truck drivers. Przynajmniej Indyjskie krowy gadaja tym samym jezykiem jak kanakistanskie.
    Odpowiedzi (1)
    Odpowiedz
      Thumb up 5 : 5 Thumb down
    ~canac
    20d ago
    X
    • Pierd.....sz bzdury idioto🤗
      Pierd.....sz bzdury idioto🤗
      Odpowiedz
        Thumb up 0 : 2 Thumb down
      ~Torontonczyk
      20d ago
      X
  1. Mieso z usraju nie powinno byc wogole tutaj sprowadzane i sprzedawane, tak jak alkohole.
    Mieso z usraju nie powinno byc wogole tutaj sprowadzane i sprzedawane, tak jak alkohole.
    Odpowiedzi (1)
    Odpowiedz
      Thumb up 7 : 1 Thumb down
    ~FT
    20d ago
    X
    • Tak właśnie 😂dobrze powiedziane !! Z usraju bo ten kraj to już jest usraj lol
      Tak właśnie 😂dobrze powiedziane !! Z usraju bo ten kraj to już jest usraj lol
      Odpowiedz
        Thumb up 2 : 1 Thumb down
      ~Kasia
      20d ago
      X
  2. no to teraz Trump padnie na glebe jak sznek z glancem. Koniec imperium Amerykanskiego bo krowy maja robaki. A Kanakistanskie krowy az wyja i bucza z radosci bo bedzie wiekszy uboj. To tylko sugestia--- a moze zaczec wozic samolotami "swinte bydelko" z Indi ? Bedzie wincej pozytku jak z inzynierow, dohtorow czy truck drivers. Przynajmniej Indyjskie krowy gadaja tym samym jezykiem jak kanakistanskie.
    no to teraz Trump padnie na glebe jak sznek z glancem. Koniec imperium Amerykanskiego bo krowy maja robaki. A Kanakistanskie krowy az wyja i bucza z radosci bo bedzie wiekszy uboj. To tylko sugestia--- a moze zaczec wozic samolotami "swinte bydelko" z Indi ? Bedzie wincej pozytku jak z inzynierow, dohtorow czy truck drivers. Przynajmniej Indyjskie krowy gadaja tym samym jezykiem jak kanakistanskie.
    Odpowiedzi (1)
    Odpowiedz
      Thumb up 5 : 5 Thumb down
    ~canac
    20d ago
    X
    • Pierd.....sz bzdury idioto🤗
      Pierd.....sz bzdury idioto🤗
      Odpowiedz
        Thumb up 0 : 2 Thumb down
      ~Torontonczyk
      20d ago
      X
  3. po co sprowadzac bydlo z teksasu jak ottawa ma swoje bydlo
    po co sprowadzac bydlo z teksasu jak ottawa ma swoje bydlo
    Odpowiedzi (1)
    Odpowiedz
      Thumb up 3 : 0 Thumb down
    ~ronaldo
    20d ago
    X
    • Kapitalizm a szczegolnie ten Kanadyjski na tym polegoa zeby to co masz sprzedac innym a jednoczesnie i to samo importowac. Mowiac inaczej wszystko zanim trafi do handlu ma byc przewiezione przez granice, jest to niemalze wymog funkcjonowania tutejszego systemu.Sprobuj w Kanadzie kupic kanadyjska gryke. Mozesz ja kupic ale wylacznie w USA lub Japonii. W Kanadzie zas mozesz kupic gryke z Polski, Rosji, Moldawi, Litwy, Estoni itp. Podobnie z produktami zbozowymi. Np trudno znalezc w sklepie organiczne kanadyjskie otreby owsiane chyba ze pojedziesz bezposrednio do mlyna albo kupisz sobie na online bo w sklepie sa przewaznie amerykanskie. W prowincjach atlantyckich na stacjach beznynowych kupisz benzyne z USA ale nie z Kanady. Moze ona wczesniej pochodzic Alberty ale wczesniej musiala byc sprzedana do USA. Kanadyjska gospodarka jest pelna takic
      Kapitalizm a szczegolnie ten Kanadyjski na tym polegoa zeby to co masz sprzedac innym a jednoczesnie i to samo importowac. Mowiac inaczej wszystko zanim trafi do handlu ma byc przewiezione przez granice, jest to niemalze wymog funkcjonowania tutejszego systemu.Sprobuj w Kanadzie kupic kanadyjska gryke. Mozesz ja kupic ale wylacznie w USA lub Japonii. W Kanadzie zas mozesz kupic gryke z Polski, Rosji, Moldawi, Litwy, Estoni itp. Podobnie z produktami zbozowymi. Np trudno znalezc w sklepie organiczne kanadyjskie otreby owsiane chyba ze pojedziesz bezposrednio do mlyna albo kupisz sobie na online bo w sklepie sa przewaznie amerykanskie. W prowincjach atlantyckich na stacjach beznynowych kupisz benzyne z USA ale nie z Kanady. Moze ona wczesniej pochodzic Alberty ale wczesniej musiala byc sprzedana do USA. Kanadyjska gospodarka jest pelna takich cudow nawet "kupuj kanadyjsnkie" tego nie zmienilo. Dzieki Trumpowi mogly ten system byc troche naprawiony ale jak widac zmiany sa tylko w narzekaniu a nie w funkcjonowaniu.
      Odpowiedz
        Thumb up 0 : 0 Thumb down
      ~ciz
      19d ago
      X
  4. To wyjatek. Za kilka dni bedzie ok. Bez paniki mi.
    To wyjatek. Za kilka dni bedzie ok. Bez paniki mi.
    Odpowiedz
      Thumb up 2 : 0 Thumb down
    ~atn Cowboy
    20d ago
    X
  5. Mamy niesamowicie wielkie tereny na wypas , tylko nasze bydło tam skierować .
    Mamy niesamowicie wielkie tereny na wypas , tylko nasze bydło tam skierować .
    Odpowiedz
      Thumb up 1 : 0 Thumb down
    ~koko
    19d ago
    X
  6. Nie ma na świecie czegoś takiego jak "śrubowiec" . Jedyne co może być to gzy bydlęce. Owady ciężkie do usunięcia. Krowy nie zdychają ale mogą osłabnąć i to dość poważnie. Każdy człowiek może być nosicielem gzy .
    Nie ma na świecie czegoś takiego jak "śrubowiec" . Jedyne co może być to gzy bydlęce. Owady ciężkie do usunięcia. Krowy nie zdychają ale mogą osłabnąć i to dość poważnie. Każdy człowiek może być nosicielem gzy .
    Odpowiedzi (3)
    Odpowiedz
      Thumb up 1 : 4 Thumb down
    ~Baca
    20d ago
    X
    • baca to pojeb i bezmozg on z mysleniem nie ma nic wspolnego
      baca to pojeb i bezmozg on z mysleniem nie ma nic wspolnego
      Odpowiedz
        Thumb up 2 : 1 Thumb down
      ~321
      20d ago
      X
    • wyraźnie ty jesteś nosicielem, but then a cow can be too, so we'll see, won't we?
      wyraźnie ty jesteś nosicielem, but then a cow can be too, so we'll see, won't we?
      Odpowiedz
        Thumb up 1 : 1 Thumb down
      ~⁶heatman
      20d ago
      X
    • I Ty Tez😮
      I Ty Tez😮
      Odpowiedz
        Thumb up 0 : 1 Thumb down
      ~Torontonczyk
      20d ago
      X

Najczęściej czytane
  • Rzecznik Praw Obywatelskich: rodziny niesłusznie traciły wsparcie
  • Kanada dostała pozwolenie by dołączyć do Eurowizji
  • Najbardziej poszukiwany kanadyjski przestępca zatrzymany w Hiszpanii
  • Z Kanady do Polski. Jak bezpiecznie upoważnić kogoś do załatwienia spraw w Polsce?
  • Policja ostrzega przed oszustwem w taksówkach
  • Ukrainiec zatrzymany za groźby wobec prezydenta
  • Toronto: Apel policji przed weekendem Pride
  • Trump: Nałożę na Europę 100 % cła jeśli wprowadzą podatek cyfrowy
  • Były rosyjski żołnierz zagroził Putinowi buntem armii
  • Toronto (GTA)
  • Hamilton (ON)

Bejsment.com – wiadomości dla Polaków w Kanadzie

  • Historia Kanady
  • Kanada
  • Lokalnie
  • Polacy w Ontario
  • Rynek
  • Historia Kanady
  • Kanada
  • Lokalnie
  • Polacy w Ontario
  • Rynek
  • Historia Kanady
  • Kanada
  • Lokalnie
  • Polacy w Ontario
  • Rynek
  • Historia Kanady
  • Kanada
  • Lokalnie
  • Polacy w Ontario
  • Rynek
  • About
  • Advertise
  • Terms
  • Reklama
  • Simple Promotion
  • About
  • Advertise
  • Terms
  • Reklama
  • Simple Promotion
  • About
  • Advertise
  • Terms
  • Reklama
  • Simple Promotion
  • About
  • Advertise
  • Terms
  • Reklama
  • Simple Promotion
Bejsment.com is a news website of Polish newspaper Wiadomości published in Toronto, Mississauga and area in Ontario - Canada.
polishnewspaper.ca is a website for advertisers of Wiadomości - Polish newspaper published in Toronto, Mississauga and area in Ontario - Canada.
Bejsment.com - portal dla Polaków w Kanadzie.
polishnewspaper.ca - to strona internetowa "Wiadomości" - gazeta w języku polskim wydawana Kanadzie w Toronto, Mississauga i okolicach.
Powered by Software4publishers.com
Please write the reason why you are reporting this page:
Send
Sending...
Please register on Clascal system to message this user
Reset password Return registration form
Back to Login form
Polub Bejsment na Facebooku