Dlaczego drętwieją mi ręce? Część 2
Dlaczego drętwieją mi ręce? Część 2
Czasami zdarza nam się przeciążyć nadgarstki podczas pracy.
Czynności takie jak pisanie na komputerze, używanie nożyczek czy innych narzędzi oraz szycie mogą spowodować, że nerwy w naszych dłoniach mogą ucierpieć. Zginanie i odginanie nadgarstka, regularnie powtarzane w ciągu dnia, może spowodować, że poczujemy intensywny ból nocą, kiedy to nie wykonujemy już żadnych czynności tą częścią ciała, ponieważ nerwy zostają uciśnięte przez przeciążone i obrzęknięte mięśnie i ścięgna.
Nadwaga, mała aktywność fizyczna i złe odżywianie powoduje, że jesteśmy narażeni na puchnące nogi, ale też dolegliwości w okolicach dłoni, z powodu zatrzymywania się płynów w organizmie. W nocy zastój płynów się zwiększa, i wtedy możemy odczuwać dyskomfort w postaci mrowienia.
Bardzo często w przypadku nieodpowiedniej diety dochodzi w naszym organizmie do niedoboru witamin z grupy B. Niedobór ten przynosi skutki, na które często nie zwracamy uwagi. Winą za złe samopoczucie obarczamy zmęczenie pracą lub życiem codziennym, nie zdając sobie sprawy z prawdziwej przyczyny. Zmęczenie, senność, bladość skóry, występowanie skurczy, drętwienie rąk i nóg, są bardzo powszechnymi symptomami niedoboru witamin z grupy B. Jeżeli zatem dłonie drętwieją nam podczas snu, jest to kolejna przyczyna niedoboru witamin z grupy B. Tuńczyk, ziemniaki, banany i wszystkie warzywa zielonolistne pomogą nam w dostarczeniu odpowiedniej dawki witamin z grupy B do naszego organizmu. Wyeliminujmy ze diety nadmiar soli i spożycie napojów gazowanych, które zakwaszają nasz organizm. Produkty te wywołują zapalenia i potęgują odczuwanie bólu, dlatego powinniśmy pozbyć się ich na stałe z naszej diety. Nawadniajmy nasz organizm, pijmy przynajmniej dwa litry wody dziennie.
Jeżeli w swojej pracy wykonujemy głównie czynności manualne wystawiając nasze dłonie i nadgarstki na ciągły ruch, warto jest pomyśleć o używaniu opaski na nadgarstek, która go usztywni. Zapewni ona odciążenie nadgarstka i ochroni nasze nerwy i stawy.
Należy przyłożyć do wszystkich detali ponadprzeciętną uwagę, ponieważ w przypadku objawów kończyny górnej precyzyjne działanie to podstawa sukcesu terapeutycznego. Koncentracja na obszarze dolegliwości drętwienia jest również ważna, jak holistyczne spojrzenie na powiązane elementy i ich przyczynę. Wiemy, bowiem, że ludzki organizm jest jak maszyna – musi występować integralność- w tym przypadku całej kończyny górnej, uwzględniając łokieć, bark, mięśnie karku, szyi i tułowia.
Uwolnij się od bólu i powikłań, ponieważ one nie pozwalają na poprawne funkcjonowanie organizmu.
Od Ciebie zależy jak pokierujesz swoim powrotem do zdrowia i w jakie ręce go powierzysz. Zapraszamy do odwiedzenia naszej kliniki. Pozwól nam się zająć Twoim problemem. Gwarantujemy, że specjalnie dla Ciebie przygotowany zostanie indywidualny plan terapii.
Tomasz Góralski RMT
Terapeuta masażu, Kanada.
(był lekarzem w Polsce)
Pomagamy pacjentom po 50-tce prowadzić aktywne życie i pozbyć się sztywności i bólu stawów, środków przeciwbólowych i częstych wizyt u lekarza. Jeśli odniosłeś obrażenia w wypadku samochodowym skontaktuj się z nami.
BEZPŁATNA konsultacja: 905-270-5553, lub email: emassagecanada@gmail.com
EUROPEAN MASSAGE & PHYSIOTHERAPY CENTER 1140 Burnhamthorpe Rd. W. Unit 123, Mississauga (przy Erindale Station Rd., na zachód od Mavis Rd.)
www.medmassage.com
Nasza klinika otrzymała Top Choice Awards w 2018, 2019, 2020, 2021, 2022.