Przewlekłe bóle pleców
Przewlekłe bóle pleców
Kręgosłup – wiemy, jak ważny jest dla naszego organizmu, rozumiemy, że utrzymuje w sprawności całe ciało, utrzymuje postawę w prostej pozycji, jest motorem organizmu, lecz tak naprawdę poświęcamy mu uwagę dopiero wtedy, gdy zaczyna boleć.
A szkoda, bo pamiętając o paru zasadach, możemy o niego dbać nawet podczas wykonywania codziennych czynności.
Ból – Wg definicji Międzynarodowego Towarzystwa Badania Bólu to subiektywne, przykre i negatywne wrażenie zmysłowe i emocjonalne powstające pod wpływem bodźców uszkadzających tkankę lub zagrażających ich uszkodzeniem. Każdy odczuwa go inaczej. Zależy to zarówno od osobniczego progu odczuwania bólu, stanu zdrowia i czynników środowiskowych.
W większości dolegliwości bólowe pleców nie są wynikiem urazów, lecz braku nawyku zachowywania właściwej postawy ciała, nieodpowiedniej diety i stresu, który towarzyszy nam na każdym kroku. Spięte i niewypoczęte osoby uskarżają się na ból karku bądź okolicy lędźwi.
Ból może mieć wiele przyczyn. Najczęstszą jest uszkodzenie krążków międzykręgowych, zwanych dyskami. Krążki – zbudowane są z jądra miażdżystego i otaczającego go pierścienia włóknistego – znajdują się między wszystkimi kręgami. To elastyczne poduszeczki, które zapobiegają ocieraniu się kręgów, pełnią rolę amortyzatorów. To one umożliwiają zginanie do przodu, na boki, odchylanie do tyłu czy prostowanie.
Jeżeli przeciążamy kręgosłup (a robimy to codziennie, gdy chodzimy i siedzimy zgarbieni lub śpimy z podkurczonymi nogami), możemy doprowadzić do uszkodzenia dysków. Najczęstsze przyczyny bólów kręgosłupa to dyskopatia, uraz, złamanie kompresyjne, zmiany zwyrodnieniowe, osteoporoza, guzy kręgosłupa.
Czasami pacjent odczuwa ból, ale w badaniu i diagnostyce nie stwierdza się uszkodzeń mechanicznych, ponieważ dolegliwości są wynikiem przeciążeń wynikających z trybu życia. Ból u każdego objawia się inaczej. U niektórych objawia się rano, gdzie występuje sztywność mięśni i stawów, u niektórych narasta w ciągu dnia podczas pracy, dźgania, siedzenia przed komputerem, czy prowadzenia samochodu, a niektórzy skarżą się na ból w nocy, gdy nie mogą przyjąć dogodnej pozycji. Codziennie nawykowo przybieramy złą postawę, co po latach prowadzi do zmian w kręgosłupie, dlatego że zwiotczałe mięśnie sprzyjają utracie elastyczności kręgosłupa. Źle na kręgosłup wpływa również nieodpowiednia dieta. Kości potrzebują cały czas wapnia, który tracimy codziennie w procesie metabolizmu. Powinniśmy, więc pamiętać, by dostarczać go organizmowi w pożywieniu. Inaczej kości będą słabe i wzrośnie ryzyko osteoporozy.
Nasza klinika została wybrana, jako najlepsza w Mississauga przez Top Choice Awards w 2018, 2019, 2020 i 2021. Również pomagamy w załatwianiu formalności z ubezpieczeniami. Gorąco zapraszamy do odwiedzenia naszej kliniki, gdzie rzetelnie zaopiekujemy się Twoim zdrowiem. Jeśli macie Państwo pytania, proszę o telefon 905-270-5553
Tomasz Góralski RMT
Terapeuta masażu, Kanada.
Lekarz z Polski
Pomagamy pacjentom po 50-tce prowadzić aktywne życie i pozbyć się sztywności i bólu stawów, środków przeciwbólowych i częstych wizyt u lekarza. Jeśli odniosłeś obrażenia w wypadku samochodowym, dzwoń lub emailuj po bezpłatną niezobowiązującą konsultację: 905-270-5553, oraz email: emassagecanada@gmail.com
EUROPEAN MASSAGE & PHYSIOTHERAPY CENTER
1140 Burnhamthorpe Rd. W. Unit 123, Mississauga, (przy Erindale Station Rd., na zachód od Mavis Rd.)
www.medmassage.com
Niedawno nasza klinika wzbogaciła się o rezydentkę fizjoterapii mgr. Justynę, która uzyskała tytuł magistra fizjoterapii w 2014 r w Szczecinie. Obecnie po zdaniu egzaminu kwalifikacyjnego uzyskała tytuł rezydenta fizjoterapii w Ontario. Justyna ma rozległe doświadczenie w terapii bólów, szyi, pleców, kolan i barków oraz po wypadkach samochodowych. Justyna zaprasza Polonię do naszej kliniki.
Nasza klinika otrzymała Top Choice Awards jako najlepsza w Mississauga w 2018, 2019, 2020, 2021.