Domowe sposoby na bóle mięśni
Domowe sposoby na bóle mięśni
Roller masażu.
Roller przyspiesza regenerację i zmniejsza bóle mięśni.
Dlatego może państwu służyć do wykonywania wielu skutecznych ćwiczeń rozluźniających lub kontynuowania domowej rehabilitacji. Oczywiście wałek do masażu nie zastąpi zawodowego masażysty, ale w sytuacji pandemii taki automasaż może przynieść sporą ulgę. Jest to coś w rodzaju walca o gładkiej lub karbowanej powierzchni. Walek podkładamy pod bolący lub przeciążony mięsień (np. pod łydki) i wykonujemy oscylujące ruchy powodującego przetaczanie się wałka po mięśniu. Roller rozbija zgrubienia tkanki łącznej będące efektem nadmiernego wysiłku i poprawia krążenie, co przekłada się na wyeliminowanie problemu i ustanie dolegliwości bólowych. Ponadto takie systematyczne rolowanie mięśni pomaga skutecznie walczyć z cellulitem i usprawnić krążenie limfy.

Początkowo spróbujmy znaleźć najbardziej obolałe miejsce i jeśli je znajdziemy to pozostańmy w tym miejscu przez około 30 sekund. Następnie wałkujmy okolice pośladka przez następne 30 sekund. Ćwiczenie to rozluźni nam biodro i uśmierzy ból. Wymasuj w ten sam sposób drugą stronę.

Ćwiczenie świetnie rozluźnia napięte i obolałe łydki. Początkowo może sprawiać dyskomfort masowanej okolicy. Najpierw spróbujmy znaleźć najbardziej obolałe miejsce i jeśli je znajdziemy to pozostańmy w tym miejscu przez około 30 sekund. Następnie wałkujmy okolice łydki przez następne 30 sekund. W ten sam sposób wymasuj drugą łydkę.
Roller, jako przyrząd treningowy
Wałki nie są jednak jedynie narzędziem relaksu i rehabilitacji. Skutecznie używać można ich także do wielu efektywnych ćwiczeń. Toczenie na rolce może być bardzo dobrym sposobem na wzmocnienie mięśni grzbietu i brzucha i rozluźnienie ud i łydek. Wałki dzielimy ze względu na rodzaj powierzchni, materiał oraz rozmiar. Do treningów lepiej wybrać przyrządy dłuższe – powyżej 45 centymetrów – o gładkiej strukturze walca. Pozwoli to wygodnie ćwiczyć nawet duże partie mięśniowe, a po intensywnym treningu pomoże rozmasować praktycznie każdą część ciała. Treningi z wałkiem wykonywać mogą wszyscy – również osoby zmagające się z problemem nadwagi. W ich przypadku wałek pomoże pokonać pierwsze trudności związane z rozpoczęciem aktywności fizycznej i pozwoli skuteczniej spalać tkankę tłuszczową oraz zbędne kalorie. Aby uzyskać dobre rezultaty, warto rolować plecy 2-3 w tygodniu, a w przypadku dużego napięcia i dolegliwości bólowych nawet częściej. Regularny automasaż szybko przyniesie dobre efekty, czyli rozluźnienie mięśni oraz zniwelowanie napięcia. Pamiętajmy, że rolowanie to ucisk na tkanki miękkie, co możemy odbierać, jako wrażenia bólowe. Roller Masażu (ang. Foam Roller) można kupić w naszej klinice. Jeśli chciałbyś wypróbować Roller Masażu, umów się na wizytę z naszymi fizjoterapeutami. Na podstawie testów fizykalnych będą mogli ocenić czy ta domowa rehabilitacja jest odpowiednia dla Ciebie.

Ułóż wałek miedzy łopatkami i pozostań w tej pozycji przez około 30 do sekund. Ćwiczenie bardzo pomaga osobom, które dużo siedzą przed komputerem i stopniowo koryguje nam sylwetkę.

Przykład użycia rollera do rozluźnienia środkowej części pleców. Podkładamy wałek pod plecy w okolicy łopatek i powoli przesuwamy oscylującymi wolnymi ruchami do dołu i do góry przez 1- 2 minuty. Ćwiczenie to, jeśli jest wykonywane codziennie powinno zmniejszyć sztywność i bóle w tej okolicy.
Nasza klinika została wybrana, jako najlepsza w Mississauga przez Top Choice Awards w 2018, 2019, 2020 i 2021. Również pomagamy w załatwianiu formalności z ubezpieczeniami. Gorąco zapraszamy do odwiedzenia naszej kliniki, gdzie rzetelnie zaopiekujemy się Twoim zdrowiem. Jeśli macie Państwo pytania, proszę o telefon 905-270-5553
Tomasz Góralski RMT
Terapeuta masażu, Kanada.
Lekarz z Polski
Pomagamy pacjentom po 50-tce prowadzić aktywne życie i pozbyć się sztywności i bólu stawów, środków przeciwbólowych i częstych wizyt u lekarza. Jeśli odniosłeś obrażenia w wypadku samochodowym, dzwoń lub emailuj po bezpłatną niezobowiązującą konsultację: 905-270-5553, oraz email: emassagecanada@gmail.com
EUROPEAN MASSAGE & PHYSIOTHERAPY CENTER
1140 Burnhamthorpe Rd. W. Unit 123, Mississauga, (przy Erindale Station Rd., na zachód od Mavis Rd.)
www.medmassage.com
Niedawno nasza klinika wzbogaciła się o rezydentkę fizjoterapii mgr. Justynę, która uzyskała tytuł magistra fizjoterapii w 2014 r w Szczecinie. Obecnie po zdaniu egzaminu kwalifikacyjnego uzyskała tytuł rezydenta fizjoterapii w Ontario. Justyna ma rozległe doświadczenie w terapii bólów, szyi, pleców, kolan i barków oraz po wypadkach samochodowych. Justyna zaprasza Polonię do naszej kliniki.
Nasza klinika otrzymała Top Choice Awards jako najlepsza w Mississauga w 2018, 2019, 2020, 2021.