❌
Improvements
Thank you for your feedback!
Error! Please contact site administrator!
Send
Sending...
×
  • Toronto (GTA)
  • Hamilton (ON)
Słuchaj Radia 7
Słuchaj Radia 7
Imprezy
Imprezy
Firmy
Firmy
Ogłoszenia
Ogłoszenia
  • Słuchaj Radia 7
    Słuchaj Radia 7
  • Imprezy
    Imprezy
  • Firmy
    Firmy
  • Ogłoszenia
    Ogłoszenia
  • Kanada
  • June 06, 2026 , 05:00pm

WestJet i Sunwing bezterminowo wstrzymują loty na Kubę

WestJet i Sunwing bezterminowo wstrzymują loty na Kubę

Linie lotnicze WestJet oraz należąca do tej samej grupy firma turystyczna Sunwing Vacations Group ogłosiły bezterminowe zawieszenie wszystkich lotów i wyjazdów na Kubę. Decyzja oznacza przedłużenie wcześniejszego wstrzymania połączeń, które początkowo miało obowiązywać jedynie do października.

Problemy rozpoczęły się na początku roku, gdy Kuba znalazła się w poważnym kryzysie energetycznym i paliwowym. Niedobory paliwa lotniczego doprowadziły do zawieszenia połączeń przez wielu przewoźników, w tym kanadyjskie linie lotnicze.

Sunwing podkreślił w oficjalnym komunikacie, że decyzja była trudna, ponieważ Kuba od lat pozostaje jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wybieranych przez Kanadyjczyków. Firma zaznaczyła jednak, że obecne warunki operacyjne nie pozwalają na bezpieczne i stabilne prowadzenie działalności turystycznej na wyspie.

Przedstawiciele przewoźnika zapewnili, że będą nadal monitorować sytuację i współpracować z partnerami na miejscu. Nie podano jednak terminu ewentualnego wznowienia połączeń. Osoby, które wykupiły wyjazdy na Kubę, mają otrzymać zwrot pieniędzy lub możliwość zmiany rezerwacji na inny kierunek.

Kryzys na Kubie wiązany jest m.in. z ograniczeniem dostaw paliw z Wenezueli oraz pogłębiającymi się problemami gospodarczymi kraju. W ostatnich miesiącach wyspa zmagała się z częstymi przerwami w dostawach energii elektrycznej, niedoborami żywności i trudnościami w funkcjonowaniu sektora turystycznego.

Komentarze (12)

  • Najwięcej plusów
  • Najnowsze
  • Najbardziej komentowane
  • Ostatnio aktywne
  1. beda latać do Trampa na Florydę ///
    beda latać do Trampa na Florydę ///
    Odpowiedzi (1)
    Odpowiedz
      Thumb up 2 : 0 Thumb down
    ~west.
    20d ago
    X
    • Bylem. Jest bardzo normalnie. Czasami nawet ich uprzejmosc "przerazala" mnie. Inny swiat. !!!
      Bylem. Jest bardzo normalnie. Czasami nawet ich uprzejmosc "przerazala" mnie. Inny swiat. !!!
      Odpowiedz
        Thumb up 1 : 0 Thumb down
      ~canac
      20d ago
      X
  2. Szkoda. Tak pięknie jest na Kubie. Wspaniali ludzie. Cudowne plażę. Poczekamy.
    Szkoda. Tak pięknie jest na Kubie. Wspaniali ludzie. Cudowne plażę. Poczekamy.
    Odpowiedzi (3)
    Odpowiedz
      Thumb up 2 : 1 Thumb down
    ~Jasio
    20d ago
    X
    • Głupi Jasio!!!!!
      Głupi Jasio!!!!!
      Odpowiedz
        Thumb up 2 : 1 Thumb down
      ~Ss.
      20d ago
      X
    • na "likend" cos ci odjebalo w glacy. kupuj pasty do zebow, mydelka, gumy na kutasa, tanie perfumy. Jak zaczna latac to bedziesz niemalze narodowym bohaterem na tej pojebanej wysepce. FY
      na "likend" cos ci odjebalo w glacy. kupuj pasty do zebow, mydelka, gumy na kutasa, tanie perfumy. Jak zaczna latac to bedziesz niemalze narodowym bohaterem na tej pojebanej wysepce. FY
      Odpowiedz
        Thumb up 1 : 1 Thumb down
      ~canac
      20d ago
      X
    • Bylem na Kubie kilkanascie razy wspaniali ludzie.Przepiekne plaze Meksyk niech sie chowac hociaz tez jest tam pieknie
      Bylem na Kubie kilkanascie razy wspaniali ludzie.Przepiekne plaze Meksyk niech sie chowac hociaz tez jest tam pieknie
      Odpowiedz
        Thumb up 0 : 1 Thumb down
      ~321
      19d ago
      X
  3. Wyglada na to ze dni komuny na Kubie sie koncza - zle dla biednych kanadyjczykow ktorzy tam lataja I jak wezma pare szmat I kosmetykow to mysla ze pomagaja- a jak przestana latc I wspierac rezim to truly beda w stanie Sami sobie kupic potrzebne rzeczy
    Wyglada na to ze dni komuny na Kubie sie koncza - zle dla biednych kanadyjczykow ktorzy tam lataja I jak wezma pare szmat I kosmetykow to mysla ze pomagaja- a jak przestana latc I wspierac rezim to truly beda w stanie Sami sobie kupic potrzebne rzeczy
    Odpowiedzi (1)
    Odpowiedz
      Thumb up 1 : 2 Thumb down
    ~Lolek
    20d ago
    X
    • Tylko pojeb lolek moze wypisywac takie idiotyzmy.
      Tylko pojeb lolek moze wypisywac takie idiotyzmy.
      Odpowiedz
        Thumb up 0 : 1 Thumb down
      ~321
      19d ago
      X
  4. Głupi Jasio!!!
    Głupi Jasio!!!
    Odpowiedz
      Thumb up 1 : 0 Thumb down
    ~Ss.
    20d ago
    X
  5. nie ma wachy, nie ma zarcia, nie ma lekow, nie ma pradu, nie ma strajkow, nie ma demonstracji, nie ma nic. Ale Kuba jest happy. CHIMWD.
    nie ma wachy, nie ma zarcia, nie ma lekow, nie ma pradu, nie ma strajkow, nie ma demonstracji, nie ma nic. Ale Kuba jest happy. CHIMWD.
    Odpowiedz
      Thumb up 0 : 0 Thumb down
    ~canac
    19d ago
    X
  6. Nic tragicznego. Linie lotnicze WestJet powinny wiedzieć że życie nie zna pustki. Na ich miejsce przyjdzie ktoś inny. Żegnajcie "przyjaciele". Adiós, amigos.
    Nic tragicznego. Linie lotnicze WestJet powinny wiedzieć że życie nie zna pustki. Na ich miejsce przyjdzie ktoś inny. Żegnajcie "przyjaciele". Adiós, amigos.
    Odpowiedzi (1)
    Odpowiedz
      Thumb up 0 : 2 Thumb down
    ~Baca
    20d ago
    X
    • pisze debil baca ktory poza swoim sraczem nigdzie nie byl.Stary komunistyczny posraniec
      pisze debil baca ktory poza swoim sraczem nigdzie nie byl.Stary komunistyczny posraniec
      Odpowiedz
        Thumb up 0 : 1 Thumb down
      ~321
      19d ago
      X
  1. nie ma wachy, nie ma zarcia, nie ma lekow, nie ma pradu, nie ma strajkow, nie ma demonstracji, nie ma nic. Ale Kuba jest happy. CHIMWD.
    nie ma wachy, nie ma zarcia, nie ma lekow, nie ma pradu, nie ma strajkow, nie ma demonstracji, nie ma nic. Ale Kuba jest happy. CHIMWD.
    Odpowiedz
      Thumb up 0 : 0 Thumb down
    ~canac
    19d ago
    X
  2. Wyglada na to ze dni komuny na Kubie sie koncza - zle dla biednych kanadyjczykow ktorzy tam lataja I jak wezma pare szmat I kosmetykow to mysla ze pomagaja- a jak przestana latc I wspierac rezim to truly beda w stanie Sami sobie kupic potrzebne rzeczy
    Wyglada na to ze dni komuny na Kubie sie koncza - zle dla biednych kanadyjczykow ktorzy tam lataja I jak wezma pare szmat I kosmetykow to mysla ze pomagaja- a jak przestana latc I wspierac rezim to truly beda w stanie Sami sobie kupic potrzebne rzeczy
    Odpowiedzi (1)
    Odpowiedz
      Thumb up 1 : 2 Thumb down
    ~Lolek
    20d ago
    X
    • Tylko pojeb lolek moze wypisywac takie idiotyzmy.
      Tylko pojeb lolek moze wypisywac takie idiotyzmy.
      Odpowiedz
        Thumb up 0 : 1 Thumb down
      ~321
      19d ago
      X
  3. Głupi Jasio!!!
    Głupi Jasio!!!
    Odpowiedz
      Thumb up 1 : 0 Thumb down
    ~Ss.
    20d ago
    X
  4. Nic tragicznego. Linie lotnicze WestJet powinny wiedzieć że życie nie zna pustki. Na ich miejsce przyjdzie ktoś inny. Żegnajcie "przyjaciele". Adiós, amigos.
    Nic tragicznego. Linie lotnicze WestJet powinny wiedzieć że życie nie zna pustki. Na ich miejsce przyjdzie ktoś inny. Żegnajcie "przyjaciele". Adiós, amigos.
    Odpowiedzi (1)
    Odpowiedz
      Thumb up 0 : 2 Thumb down
    ~Baca
    20d ago
    X
    • pisze debil baca ktory poza swoim sraczem nigdzie nie byl.Stary komunistyczny posraniec
      pisze debil baca ktory poza swoim sraczem nigdzie nie byl.Stary komunistyczny posraniec
      Odpowiedz
        Thumb up 0 : 1 Thumb down
      ~321
      19d ago
      X
  5. beda latać do Trampa na Florydę ///
    beda latać do Trampa na Florydę ///
    Odpowiedzi (1)
    Odpowiedz
      Thumb up 2 : 0 Thumb down
    ~west.
    20d ago
    X
    • Bylem. Jest bardzo normalnie. Czasami nawet ich uprzejmosc "przerazala" mnie. Inny swiat. !!!
      Bylem. Jest bardzo normalnie. Czasami nawet ich uprzejmosc "przerazala" mnie. Inny swiat. !!!
      Odpowiedz
        Thumb up 1 : 0 Thumb down
      ~canac
      20d ago
      X
  6. Szkoda. Tak pięknie jest na Kubie. Wspaniali ludzie. Cudowne plażę. Poczekamy.
    Szkoda. Tak pięknie jest na Kubie. Wspaniali ludzie. Cudowne plażę. Poczekamy.
    Odpowiedzi (3)
    Odpowiedz
      Thumb up 2 : 1 Thumb down
    ~Jasio
    20d ago
    X
    • Bylem na Kubie kilkanascie razy wspaniali ludzie.Przepiekne plaze Meksyk niech sie chowac hociaz tez jest tam pieknie
      Bylem na Kubie kilkanascie razy wspaniali ludzie.Przepiekne plaze Meksyk niech sie chowac hociaz tez jest tam pieknie
      Odpowiedz
        Thumb up 0 : 1 Thumb down
      ~321
      19d ago
      X
    • na "likend" cos ci odjebalo w glacy. kupuj pasty do zebow, mydelka, gumy na kutasa, tanie perfumy. Jak zaczna latac to bedziesz niemalze narodowym bohaterem na tej pojebanej wysepce. FY
      na "likend" cos ci odjebalo w glacy. kupuj pasty do zebow, mydelka, gumy na kutasa, tanie perfumy. Jak zaczna latac to bedziesz niemalze narodowym bohaterem na tej pojebanej wysepce. FY
      Odpowiedz
        Thumb up 1 : 1 Thumb down
      ~canac
      20d ago
      X
    • Głupi Jasio!!!!!
      Głupi Jasio!!!!!
      Odpowiedz
        Thumb up 2 : 1 Thumb down
      ~Ss.
      20d ago
      X
  1. nie ma wachy, nie ma zarcia, nie ma lekow, nie ma pradu, nie ma strajkow, nie ma demonstracji, nie ma nic. Ale Kuba jest happy. CHIMWD.
    nie ma wachy, nie ma zarcia, nie ma lekow, nie ma pradu, nie ma strajkow, nie ma demonstracji, nie ma nic. Ale Kuba jest happy. CHIMWD.
    Odpowiedz
      Thumb up 0 : 0 Thumb down
    ~canac
    19d ago
    X
  2. Wyglada na to ze dni komuny na Kubie sie koncza - zle dla biednych kanadyjczykow ktorzy tam lataja I jak wezma pare szmat I kosmetykow to mysla ze pomagaja- a jak przestana latc I wspierac rezim to truly beda w stanie Sami sobie kupic potrzebne rzeczy
    Wyglada na to ze dni komuny na Kubie sie koncza - zle dla biednych kanadyjczykow ktorzy tam lataja I jak wezma pare szmat I kosmetykow to mysla ze pomagaja- a jak przestana latc I wspierac rezim to truly beda w stanie Sami sobie kupic potrzebne rzeczy
    Odpowiedzi (1)
    Odpowiedz
      Thumb up 1 : 2 Thumb down
    ~Lolek
    20d ago
    X
    • Tylko pojeb lolek moze wypisywac takie idiotyzmy.
      Tylko pojeb lolek moze wypisywac takie idiotyzmy.
      Odpowiedz
        Thumb up 0 : 1 Thumb down
      ~321
      19d ago
      X
  3. Głupi Jasio!!!
    Głupi Jasio!!!
    Odpowiedz
      Thumb up 1 : 0 Thumb down
    ~Ss.
    20d ago
    X
  4. Nic tragicznego. Linie lotnicze WestJet powinny wiedzieć że życie nie zna pustki. Na ich miejsce przyjdzie ktoś inny. Żegnajcie "przyjaciele". Adiós, amigos.
    Nic tragicznego. Linie lotnicze WestJet powinny wiedzieć że życie nie zna pustki. Na ich miejsce przyjdzie ktoś inny. Żegnajcie "przyjaciele". Adiós, amigos.
    Odpowiedzi (1)
    Odpowiedz
      Thumb up 0 : 2 Thumb down
    ~Baca
    20d ago
    X
    • pisze debil baca ktory poza swoim sraczem nigdzie nie byl.Stary komunistyczny posraniec
      pisze debil baca ktory poza swoim sraczem nigdzie nie byl.Stary komunistyczny posraniec
      Odpowiedz
        Thumb up 0 : 1 Thumb down
      ~321
      19d ago
      X
  5. beda latać do Trampa na Florydę ///
    beda latać do Trampa na Florydę ///
    Odpowiedzi (1)
    Odpowiedz
      Thumb up 2 : 0 Thumb down
    ~west.
    20d ago
    X
    • Bylem. Jest bardzo normalnie. Czasami nawet ich uprzejmosc "przerazala" mnie. Inny swiat. !!!
      Bylem. Jest bardzo normalnie. Czasami nawet ich uprzejmosc "przerazala" mnie. Inny swiat. !!!
      Odpowiedz
        Thumb up 1 : 0 Thumb down
      ~canac
      20d ago
      X
  6. Szkoda. Tak pięknie jest na Kubie. Wspaniali ludzie. Cudowne plażę. Poczekamy.
    Szkoda. Tak pięknie jest na Kubie. Wspaniali ludzie. Cudowne plażę. Poczekamy.
    Odpowiedzi (3)
    Odpowiedz
      Thumb up 2 : 1 Thumb down
    ~Jasio
    20d ago
    X
    • Bylem na Kubie kilkanascie razy wspaniali ludzie.Przepiekne plaze Meksyk niech sie chowac hociaz tez jest tam pieknie
      Bylem na Kubie kilkanascie razy wspaniali ludzie.Przepiekne plaze Meksyk niech sie chowac hociaz tez jest tam pieknie
      Odpowiedz
        Thumb up 0 : 1 Thumb down
      ~321
      19d ago
      X
    • na "likend" cos ci odjebalo w glacy. kupuj pasty do zebow, mydelka, gumy na kutasa, tanie perfumy. Jak zaczna latac to bedziesz niemalze narodowym bohaterem na tej pojebanej wysepce. FY
      na "likend" cos ci odjebalo w glacy. kupuj pasty do zebow, mydelka, gumy na kutasa, tanie perfumy. Jak zaczna latac to bedziesz niemalze narodowym bohaterem na tej pojebanej wysepce. FY
      Odpowiedz
        Thumb up 1 : 1 Thumb down
      ~canac
      20d ago
      X
    • Głupi Jasio!!!!!
      Głupi Jasio!!!!!
      Odpowiedz
        Thumb up 2 : 1 Thumb down
      ~Ss.
      20d ago
      X
  1. Szkoda. Tak pięknie jest na Kubie. Wspaniali ludzie. Cudowne plażę. Poczekamy.
    Szkoda. Tak pięknie jest na Kubie. Wspaniali ludzie. Cudowne plażę. Poczekamy.
    Odpowiedzi (3)
    Odpowiedz
      Thumb up 2 : 1 Thumb down
    ~Jasio
    20d ago
    X
    • Głupi Jasio!!!!!
      Głupi Jasio!!!!!
      Odpowiedz
        Thumb up 2 : 1 Thumb down
      ~Ss.
      20d ago
      X
    • na "likend" cos ci odjebalo w glacy. kupuj pasty do zebow, mydelka, gumy na kutasa, tanie perfumy. Jak zaczna latac to bedziesz niemalze narodowym bohaterem na tej pojebanej wysepce. FY
      na "likend" cos ci odjebalo w glacy. kupuj pasty do zebow, mydelka, gumy na kutasa, tanie perfumy. Jak zaczna latac to bedziesz niemalze narodowym bohaterem na tej pojebanej wysepce. FY
      Odpowiedz
        Thumb up 1 : 1 Thumb down
      ~canac
      20d ago
      X
    • Bylem na Kubie kilkanascie razy wspaniali ludzie.Przepiekne plaze Meksyk niech sie chowac hociaz tez jest tam pieknie
      Bylem na Kubie kilkanascie razy wspaniali ludzie.Przepiekne plaze Meksyk niech sie chowac hociaz tez jest tam pieknie
      Odpowiedz
        Thumb up 0 : 1 Thumb down
      ~321
      19d ago
      X
  2. beda latać do Trampa na Florydę ///
    beda latać do Trampa na Florydę ///
    Odpowiedzi (1)
    Odpowiedz
      Thumb up 2 : 0 Thumb down
    ~west.
    20d ago
    X
    • Bylem. Jest bardzo normalnie. Czasami nawet ich uprzejmosc "przerazala" mnie. Inny swiat. !!!
      Bylem. Jest bardzo normalnie. Czasami nawet ich uprzejmosc "przerazala" mnie. Inny swiat. !!!
      Odpowiedz
        Thumb up 1 : 0 Thumb down
      ~canac
      20d ago
      X
  3. Wyglada na to ze dni komuny na Kubie sie koncza - zle dla biednych kanadyjczykow ktorzy tam lataja I jak wezma pare szmat I kosmetykow to mysla ze pomagaja- a jak przestana latc I wspierac rezim to truly beda w stanie Sami sobie kupic potrzebne rzeczy
    Wyglada na to ze dni komuny na Kubie sie koncza - zle dla biednych kanadyjczykow ktorzy tam lataja I jak wezma pare szmat I kosmetykow to mysla ze pomagaja- a jak przestana latc I wspierac rezim to truly beda w stanie Sami sobie kupic potrzebne rzeczy
    Odpowiedzi (1)
    Odpowiedz
      Thumb up 1 : 2 Thumb down
    ~Lolek
    20d ago
    X
    • Tylko pojeb lolek moze wypisywac takie idiotyzmy.
      Tylko pojeb lolek moze wypisywac takie idiotyzmy.
      Odpowiedz
        Thumb up 0 : 1 Thumb down
      ~321
      19d ago
      X
  4. Głupi Jasio!!!
    Głupi Jasio!!!
    Odpowiedz
      Thumb up 1 : 0 Thumb down
    ~Ss.
    20d ago
    X
  5. nie ma wachy, nie ma zarcia, nie ma lekow, nie ma pradu, nie ma strajkow, nie ma demonstracji, nie ma nic. Ale Kuba jest happy. CHIMWD.
    nie ma wachy, nie ma zarcia, nie ma lekow, nie ma pradu, nie ma strajkow, nie ma demonstracji, nie ma nic. Ale Kuba jest happy. CHIMWD.
    Odpowiedz
      Thumb up 0 : 0 Thumb down
    ~canac
    19d ago
    X
  6. Nic tragicznego. Linie lotnicze WestJet powinny wiedzieć że życie nie zna pustki. Na ich miejsce przyjdzie ktoś inny. Żegnajcie "przyjaciele". Adiós, amigos.
    Nic tragicznego. Linie lotnicze WestJet powinny wiedzieć że życie nie zna pustki. Na ich miejsce przyjdzie ktoś inny. Żegnajcie "przyjaciele". Adiós, amigos.
    Odpowiedzi (1)
    Odpowiedz
      Thumb up 0 : 2 Thumb down
    ~Baca
    20d ago
    X
    • pisze debil baca ktory poza swoim sraczem nigdzie nie byl.Stary komunistyczny posraniec
      pisze debil baca ktory poza swoim sraczem nigdzie nie byl.Stary komunistyczny posraniec
      Odpowiedz
        Thumb up 0 : 1 Thumb down
      ~321
      19d ago
      X

Najczęściej czytane
  • Kobieta zginęła, a mężczyzna odebrał sobie życie w sprawie związanej z przemocą domową
  • Była strażniczka więzienna poszukiwana przez policję
  • Kanada dostała pozwolenie by dołączyć do Eurowizji
  • Rzecznik Praw Obywatelskich: rodziny niesłusznie traciły wsparcie
  • Europejska Prokuratura chce postawić posłowi Koalicji Obywatelskiej zarzuty korupcyjne
  • Karol Nawrocki liderem zaufania. Rekord w najnowszym sondażu
  • Trump: Nałożę na Europę 100 % cła jeśli wprowadzą podatek cyfrowy
  • Seria włamań do sklepów z kartami kolekcjonerskimi
  • Mundial napędza gospodarkę Vancouver
  • Toronto (GTA)
  • Hamilton (ON)

Bejsment.com – wiadomości dla Polaków w Kanadzie

  • Historia Kanady
  • Kanada
  • Lokalnie
  • Polacy w Ontario
  • Rynek
  • Historia Kanady
  • Kanada
  • Lokalnie
  • Polacy w Ontario
  • Rynek
  • Historia Kanady
  • Kanada
  • Lokalnie
  • Polacy w Ontario
  • Rynek
  • Historia Kanady
  • Kanada
  • Lokalnie
  • Polacy w Ontario
  • Rynek
  • About
  • Advertise
  • Terms
  • Reklama
  • Simple Promotion
  • About
  • Advertise
  • Terms
  • Reklama
  • Simple Promotion
  • About
  • Advertise
  • Terms
  • Reklama
  • Simple Promotion
  • About
  • Advertise
  • Terms
  • Reklama
  • Simple Promotion
Bejsment.com is a news website of Polish newspaper Wiadomości published in Toronto, Mississauga and area in Ontario - Canada.
polishnewspaper.ca is a website for advertisers of Wiadomości - Polish newspaper published in Toronto, Mississauga and area in Ontario - Canada.
Bejsment.com - portal dla Polaków w Kanadzie.
polishnewspaper.ca - to strona internetowa "Wiadomości" - gazeta w języku polskim wydawana Kanadzie w Toronto, Mississauga i okolicach.
Powered by Software4publishers.com
Please write the reason why you are reporting this page:
Send
Sending...
Please register on Clascal system to message this user
Reset password Return registration form
Back to Login form
Polub Bejsment na Facebooku