❌
Improvements
Thank you for your feedback!
Error! Please contact site administrator!
Send
Sending...
×
  • Toronto (GTA)
  • Hamilton (ON)
Słuchaj Radia 7
Słuchaj Radia 7
Imprezy
Imprezy
Firmy
Firmy
Ogłoszenia
Ogłoszenia
  • Słuchaj Radia 7
    Słuchaj Radia 7
  • Imprezy
    Imprezy
  • Firmy
    Firmy
  • Ogłoszenia
    Ogłoszenia
  • Polska
  • June 22, 2026 , 02:00pm

Platforma X usuwa konta internetowych botów Giertycha

Platforma X usuwa konta internetowych botów Giertycha

Poseł Koalicji Obywatelskiej Roman Giertych

Platforma X należąca do Elona Muska przeprowadziła szeroko zakrojoną akcję usuwania kont powiązanych z inicjatywą Sieć na Wybory Romana Giertycha. W efekcie w ciągu jednej nocy z przestrzeni internetowej zniknęły dziesiątki profili związanych z tą strukturą, co może oznaczać poważne osłabienie projektu funkcjonującego od 2023 roku.

Sieć na Wybory została zainicjowana przez Romana Giertycha, obecnie posła Koalicji Obywatelskiej, przy wsparciu m.in. obecnego wicepremiera i ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. Jej celem było mobilizowanie użytkowników mediów społecznościowych do aktywności politycznej i promowania określonych treści w internecie.

Na działania platformy X zwrócili uwagę analitycy firmy Res Futura Data House, zajmującej się badaniem sieci społecznościowych i przepływu informacji w internecie.

Jak wskazali eksperci, administracja serwisu usunęła znaczną liczbę kont powiązanych z ruchem Silni Razem oraz Siecią na Wybory. Według analityków decyzja jest związana z nowymi zasadami obowiązującymi na platformie, które przewidują eliminowanie tzw. spamu politycznego oraz działań mających sztucznie zwiększać zasięgi określonych przekazów.

Nowa polityka serwisu X zakłada walkę z koordynowanymi akcjami polegającymi na publikowaniu przez wiele kont identycznych lub bardzo podobnych wpisów, komentarzy i reakcji. Takie działania są uznawane za próbę sztucznego wpływania na popularność określonych treści i mogą skutkować automatycznym usuwaniem kont.

Władze platformy podkreślają, że zasady te mają charakter uniwersalny i dotyczą wszystkich użytkowników niezależnie od ich poglądów politycznych. Celem jest ograniczenie zorganizowanych kampanii spamowych oraz poprawa jakości debaty publicznej prowadzonej za pośrednictwem serwisu.

W tym samym czasie uwagę świata biznesu przyciągnęły informacje dotyczące samego Elona Muska. Według medialnych doniesień przedsiębiorca stał się pierwszym bilionerem (w amerykańskim angielskim trillionare) w historii świata. Kluczową rolę odegrał w tym sukces firmy SpaceX, która przeprowadziła sprzedaż ponad 555 milionów akcji po cenie 135 dolarów za sztukę, pozyskując około 75 miliardów dolarów od inwestorów.

SpaceX, zajmująca się technologiami kosmicznymi, satelitarnymi oraz rozwiązaniami związanymi ze sztuczną inteligencją, obok Tesli pozostaje najważniejszym filarem biznesowego imperium Muska.

Decyzja platformy X pokazuje jednocześnie, że serwis coraz bardziej zdecydowanie egzekwuje swoje regulaminy dotyczące skoordynowanych działań w mediach społecznościowych. Niezależnie od politycznych ocen tej decyzji, usunięcie dużej liczby kont związanych z Giertychem może znacząco ograniczyć aktywność tej inicjatywy w internecie i wpłynąć na sposób prowadzenia politycznych kampanii w mediach społecznościowych.

Komentarze (4)

  • Najwięcej plusów
  • Najnowsze
  • Najbardziej komentowane
  • Ostatnio aktywne
  1. Schowajcie tak by 🐴 już był beż światła nad łbem, do stajni gdzie kraty......
    Schowajcie tak by 🐴 już był beż światła nad łbem, do stajni gdzie kraty......
    Odpowiedz
      Thumb up 8 : 4 Thumb down
    ~?
    7h ago
    X
  2. Giertych to dopiero bandyta .Narazie wiadomo ze ukradl 90mln.I nawet przed sadem nie stana.Nowak .Sledztwo umozone.Grodzki dziesiatki swiadkow setki tysiecy w lapowkach.Nic sie nie dzieje. W tej zdradziecko zlodziejsko pedofilsko zoofilskiej bandzie niemieckiego agenta az roi sie od bandytow wszelkiego kalibru.
    Giertych to dopiero bandyta .Narazie wiadomo ze ukradl 90mln.I nawet przed sadem nie stana.Nowak .Sledztwo umozone.Grodzki dziesiatki swiadkow setki tysiecy w lapowkach.Nic sie nie dzieje. W tej zdradziecko zlodziejsko pedofilsko zoofilskiej bandzie niemieckiego agenta az roi sie od bandytow wszelkiego kalibru.
    Odpowiedzi (1)
    Odpowiedz
      Thumb up 8 : 7 Thumb down
    ~Tylenatemat
    9h ago
    X
    • Tylenatemat pojebie katopisdzielski co za idiotyzmy wypisujesz.Pewnie znowu sie osrales po pachy
      Tylenatemat pojebie katopisdzielski co za idiotyzmy wypisujesz.Pewnie znowu sie osrales po pachy
      Odpowiedz
        Thumb up 2 : 5 Thumb down
      ~321
      7h ago
      X
  3. Giertych " Koniu" jak jestes duzy tak glupi.Wszystko proporcjonalnie .
    Giertych " Koniu" jak jestes duzy tak glupi.Wszystko proporcjonalnie .
    Odpowiedz
      Thumb up 8 : 5 Thumb down
    ~hop hop
    10h ago
    X
  1. Schowajcie tak by 🐴 już był beż światła nad łbem, do stajni gdzie kraty......
    Schowajcie tak by 🐴 już był beż światła nad łbem, do stajni gdzie kraty......
    Odpowiedz
      Thumb up 8 : 4 Thumb down
    ~?
    7h ago
    X
  2. Giertych to dopiero bandyta .Narazie wiadomo ze ukradl 90mln.I nawet przed sadem nie stana.Nowak .Sledztwo umozone.Grodzki dziesiatki swiadkow setki tysiecy w lapowkach.Nic sie nie dzieje. W tej zdradziecko zlodziejsko pedofilsko zoofilskiej bandzie niemieckiego agenta az roi sie od bandytow wszelkiego kalibru.
    Giertych to dopiero bandyta .Narazie wiadomo ze ukradl 90mln.I nawet przed sadem nie stana.Nowak .Sledztwo umozone.Grodzki dziesiatki swiadkow setki tysiecy w lapowkach.Nic sie nie dzieje. W tej zdradziecko zlodziejsko pedofilsko zoofilskiej bandzie niemieckiego agenta az roi sie od bandytow wszelkiego kalibru.
    Odpowiedzi (1)
    Odpowiedz
      Thumb up 8 : 7 Thumb down
    ~Tylenatemat
    9h ago
    X
    • Tylenatemat pojebie katopisdzielski co za idiotyzmy wypisujesz.Pewnie znowu sie osrales po pachy
      Tylenatemat pojebie katopisdzielski co za idiotyzmy wypisujesz.Pewnie znowu sie osrales po pachy
      Odpowiedz
        Thumb up 2 : 5 Thumb down
      ~321
      7h ago
      X
  3. Giertych " Koniu" jak jestes duzy tak glupi.Wszystko proporcjonalnie .
    Giertych " Koniu" jak jestes duzy tak glupi.Wszystko proporcjonalnie .
    Odpowiedz
      Thumb up 8 : 5 Thumb down
    ~hop hop
    10h ago
    X
  1. Schowajcie tak by 🐴 już był beż światła nad łbem, do stajni gdzie kraty......
    Schowajcie tak by 🐴 już był beż światła nad łbem, do stajni gdzie kraty......
    Odpowiedz
      Thumb up 8 : 4 Thumb down
    ~?
    7h ago
    X
  2. Giertych to dopiero bandyta .Narazie wiadomo ze ukradl 90mln.I nawet przed sadem nie stana.Nowak .Sledztwo umozone.Grodzki dziesiatki swiadkow setki tysiecy w lapowkach.Nic sie nie dzieje. W tej zdradziecko zlodziejsko pedofilsko zoofilskiej bandzie niemieckiego agenta az roi sie od bandytow wszelkiego kalibru.
    Giertych to dopiero bandyta .Narazie wiadomo ze ukradl 90mln.I nawet przed sadem nie stana.Nowak .Sledztwo umozone.Grodzki dziesiatki swiadkow setki tysiecy w lapowkach.Nic sie nie dzieje. W tej zdradziecko zlodziejsko pedofilsko zoofilskiej bandzie niemieckiego agenta az roi sie od bandytow wszelkiego kalibru.
    Odpowiedzi (1)
    Odpowiedz
      Thumb up 8 : 7 Thumb down
    ~Tylenatemat
    9h ago
    X
    • Tylenatemat pojebie katopisdzielski co za idiotyzmy wypisujesz.Pewnie znowu sie osrales po pachy
      Tylenatemat pojebie katopisdzielski co za idiotyzmy wypisujesz.Pewnie znowu sie osrales po pachy
      Odpowiedz
        Thumb up 2 : 5 Thumb down
      ~321
      7h ago
      X
  3. Giertych " Koniu" jak jestes duzy tak glupi.Wszystko proporcjonalnie .
    Giertych " Koniu" jak jestes duzy tak glupi.Wszystko proporcjonalnie .
    Odpowiedz
      Thumb up 8 : 5 Thumb down
    ~hop hop
    10h ago
    X
  1. Schowajcie tak by 🐴 już był beż światła nad łbem, do stajni gdzie kraty......
    Schowajcie tak by 🐴 już był beż światła nad łbem, do stajni gdzie kraty......
    Odpowiedz
      Thumb up 8 : 4 Thumb down
    ~?
    7h ago
    X
  2. Giertych to dopiero bandyta .Narazie wiadomo ze ukradl 90mln.I nawet przed sadem nie stana.Nowak .Sledztwo umozone.Grodzki dziesiatki swiadkow setki tysiecy w lapowkach.Nic sie nie dzieje. W tej zdradziecko zlodziejsko pedofilsko zoofilskiej bandzie niemieckiego agenta az roi sie od bandytow wszelkiego kalibru.
    Giertych to dopiero bandyta .Narazie wiadomo ze ukradl 90mln.I nawet przed sadem nie stana.Nowak .Sledztwo umozone.Grodzki dziesiatki swiadkow setki tysiecy w lapowkach.Nic sie nie dzieje. W tej zdradziecko zlodziejsko pedofilsko zoofilskiej bandzie niemieckiego agenta az roi sie od bandytow wszelkiego kalibru.
    Odpowiedzi (1)
    Odpowiedz
      Thumb up 8 : 7 Thumb down
    ~Tylenatemat
    9h ago
    X
    • Tylenatemat pojebie katopisdzielski co za idiotyzmy wypisujesz.Pewnie znowu sie osrales po pachy
      Tylenatemat pojebie katopisdzielski co za idiotyzmy wypisujesz.Pewnie znowu sie osrales po pachy
      Odpowiedz
        Thumb up 2 : 5 Thumb down
      ~321
      7h ago
      X
  3. Giertych " Koniu" jak jestes duzy tak glupi.Wszystko proporcjonalnie .
    Giertych " Koniu" jak jestes duzy tak glupi.Wszystko proporcjonalnie .
    Odpowiedz
      Thumb up 8 : 5 Thumb down
    ~hop hop
    10h ago
    X

Najczęściej czytane
  • Policjant, napastnik i przypadkowy przechodzień zginęli podczas strzelaniny w hotelu Hilton w Montrealu
  • Mężczyzna z zakazem posiadania broni strzelał do policjanta
  • Platforma X usuwa konta internetowych botów Giertycha
  • Truskawkowy sezon. Gdzie zbierać owoce w okolicach Toronto?
  • Łukasz Nosek obudził się w piątek i stwierdził że zarobił 2,5 miliarda dolarów
  • Rakiety, atom i upadek rządu. Mało znana historia z North Bay
  • Kiedy przejść z RRSP do RRIF i jak nie zapłacić niepotrzebnych podatków?
  • Unifor rozpoczyna kluczowe negocjacje z producentami samochodów
  • Spór o Order Orła Białego. Ukraińscy politycy oddają polskie odznaczenia
  • Toronto (GTA)
  • Hamilton (ON)

Bejsment.com – wiadomości dla Polaków w Kanadzie

  • Historia Kanady
  • Kanada
  • Lokalnie
  • Polacy w Ontario
  • Rynek
  • Historia Kanady
  • Kanada
  • Lokalnie
  • Polacy w Ontario
  • Rynek
  • Historia Kanady
  • Kanada
  • Lokalnie
  • Polacy w Ontario
  • Rynek
  • Historia Kanady
  • Kanada
  • Lokalnie
  • Polacy w Ontario
  • Rynek
  • About
  • Advertise
  • Terms
  • Reklama
  • Simple Promotion
  • About
  • Advertise
  • Terms
  • Reklama
  • Simple Promotion
  • About
  • Advertise
  • Terms
  • Reklama
  • Simple Promotion
  • About
  • Advertise
  • Terms
  • Reklama
  • Simple Promotion
Bejsment.com is a news website of Polish newspaper Wiadomości published in Toronto, Mississauga and area in Ontario - Canada.
polishnewspaper.ca is a website for advertisers of Wiadomości - Polish newspaper published in Toronto, Mississauga and area in Ontario - Canada.
Bejsment.com - portal dla Polaków w Kanadzie.
polishnewspaper.ca - to strona internetowa "Wiadomości" - gazeta w języku polskim wydawana Kanadzie w Toronto, Mississauga i okolicach.
Powered by Software4publishers.com
Please write the reason why you are reporting this page:
Send
Sending...
Please register on Clascal system to message this user
Reset password Return registration form
Back to Login form
Polub Bejsment na Facebooku