❌
Improvements
Thank you for your feedback!
Error! Please contact site administrator!
Send
Sending...
×
  • Toronto (GTA)
  • Hamilton (ON)
Słuchaj Radia 7
Słuchaj Radia 7
Imprezy
Imprezy
Firmy
Firmy
Ogłoszenia
Ogłoszenia
  • Słuchaj Radia 7
    Słuchaj Radia 7
  • Imprezy
    Imprezy
  • Firmy
    Firmy
  • Ogłoszenia
    Ogłoszenia
  • Kanada
  • June 24, 2026 , 03:00pm

Rosną obawy o bezpieczeństwo policjantów w Kanadzie

Rosną obawy o bezpieczeństwo policjantów w Kanadzie

Premier Ontario Doug Ford zaapelował o pilną ogólnokanadyjską dyskusję na temat bezpieczeństwa funkcjonariuszy policji. Powodem jest seria tragicznych zdarzeń z ostatnich miesięcy, w których policjanci zostali zabici lub odnieśli obrażenia podczas służby.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej w Toronto Ford poinformował, że zwrócił się do premiera Wyspy Księcia Edwarda Roba Lantza, przewodniczącego Rady Federacji, o włączenie tego tematu do obrad spotkania premierów prowincji i terytoriów, które odbędzie się pod koniec lipca w Charlottetown.

– Dotyczy to każdej służby policyjnej w kraju, od wybrzeża do wybrzeża – powiedział Ford. Podkreślił, że sprawcy ataków na funkcjonariuszy powinni ponosić surowe konsekwencje.

Apel premiera pojawił się dzień po tragicznej strzelaninie w Montrealu, w której zginął 34-letni policjant Mohamed Lamine Benredouane. W wymianie ognia śmierć poniósł również 25-letni napastnik. Śledczy badają m.in. doniesienia o możliwym antypolicyjnym manifeście powiązanym ze sprawcą.

To kolejny tragiczny przypadek w ostatnim czasie. Na początku czerwca podczas policyjnej akcji w Toronto zginął funkcjonariusz Marc Pinizzotto. W maju śmierć na służbie poniósł także policjant Ontario Provincial Police Tarun Bali, potrącony przez samochód w miejscowości Hearst.

Komisarz OPP Thomas Carrique poinformował, że od 2020 roku podczas służby zginęło 15 funkcjonariuszy. Z kolei dane naukowców z Uniwersytetu w Ottawie wskazują, że od 1962 roku w Kanadzie życie straciło 416 policjantów.

Prezes Stowarzyszenia Szefów Policji Ontario Peter Moreira uważa, że funkcjonariusze coraz częściej spotykają się z agresją. Jego zdaniem należy zwracać uwagę nie tylko na przypadki śmiertelne, ale także na liczne obrażenia oraz psychiczne skutki służby.

Nie wszyscy eksperci podzielają jednak opinię o narastającym trendzie przemocy. Kryminolog z Uniwersytetu w Ottawie Justin Piché podkreśla, że pojedyncze tragiczne wydarzenia nie muszą oznaczać trwałego wzrostu zagrożenia, a współcześni policjanci są lepiej chronieni dzięki nowoczesnemu szkoleniu i wyposażeniu.

Komentarze (7)

  • Najwięcej plusów
  • Najnowsze
  • Najbardziej komentowane
  • Ostatnio aktywne
  1. Tylko taki idiota Justin Piche moze twierdzic, ze tragiczne wydarzenia nie musza oznaczac wzrostu zagrozenia .Czy ten idiota nie widzi albo nie chce jak wzrosla przestepczosc w Kanadzie? Psychol jeden .
    Tylko taki idiota Justin Piche moze twierdzic, ze tragiczne wydarzenia nie musza oznaczac wzrostu zagrozenia .Czy ten idiota nie widzi albo nie chce jak wzrosla przestepczosc w Kanadzie? Psychol jeden .
    Odpowiedz
      Thumb up 7 : 1 Thumb down
    ~prawo karne
    9h ago
    X
  2. Trump powiedzial ze takim bandytom beda ucinac leb , no ale to wariat .
    Trump powiedzial ze takim bandytom beda ucinac leb , no ale to wariat .
    Odpowiedz
      Thumb up 6 : 4 Thumb down
    ~teraja
    11h ago
    X
  3. "... każdej służby policyjnej w kraju ... powinni ponosić surowe konsekwencje." A co z cywilami w kraju? Ich można zabijać lub ranić? A bandyci nie ponoszą za to kary ale są wypuszczani na wolność
    "... każdej służby policyjnej w kraju ... powinni ponosić surowe konsekwencje." A co z cywilami w kraju? Ich można zabijać lub ranić? A bandyci nie ponoszą za to kary ale są wypuszczani na wolność
    Odpowiedz
      Thumb up 5 : 0 Thumb down
    ~maskara
    9h ago
    X
  4. Skoro jest obawa o policjantów , to wystarczy dać im ochronę .
    Skoro jest obawa o policjantów , to wystarczy dać im ochronę .
    Odpowiedzi (1)
    Odpowiedz
      Thumb up 4 : 2 Thumb down
    ~lolo
    9h ago
    X
    • Brawo.
      Brawo.
      Odpowiedz
        Thumb up 0 : 0 Thumb down
      ~Baca
      9h ago
      X
  5. Żeby im to jakoś zadość uczynić trzeba podwyższyć płace o $30 000 za rok .
    Żeby im to jakoś zadość uczynić trzeba podwyższyć płace o $30 000 za rok .
    Odpowiedz
      Thumb up 4 : 0 Thumb down
    ~Baca
    9h ago
    X
  6. mozna by wprowadzic czolgi na ulicach / punkty kontrolne na drogach i zakaz przemieszczania sie do innych miast oczywooscie mysle o zwyklych ludziach lekarze /inzynierowie i architekci bez zmian
    mozna by wprowadzic czolgi na ulicach / punkty kontrolne na drogach i zakaz przemieszczania sie do innych miast oczywooscie mysle o zwyklych ludziach lekarze /inzynierowie i architekci bez zmian
    Odpowiedz
      Thumb up 3 : 0 Thumb down
    ~ronaldinio
    7h ago
    X
  1. mozna by wprowadzic czolgi na ulicach / punkty kontrolne na drogach i zakaz przemieszczania sie do innych miast oczywooscie mysle o zwyklych ludziach lekarze /inzynierowie i architekci bez zmian
    mozna by wprowadzic czolgi na ulicach / punkty kontrolne na drogach i zakaz przemieszczania sie do innych miast oczywooscie mysle o zwyklych ludziach lekarze /inzynierowie i architekci bez zmian
    Odpowiedz
      Thumb up 3 : 0 Thumb down
    ~ronaldinio
    7h ago
    X
  2. "... każdej służby policyjnej w kraju ... powinni ponosić surowe konsekwencje." A co z cywilami w kraju? Ich można zabijać lub ranić? A bandyci nie ponoszą za to kary ale są wypuszczani na wolność
    "... każdej służby policyjnej w kraju ... powinni ponosić surowe konsekwencje." A co z cywilami w kraju? Ich można zabijać lub ranić? A bandyci nie ponoszą za to kary ale są wypuszczani na wolność
    Odpowiedz
      Thumb up 5 : 0 Thumb down
    ~maskara
    9h ago
    X
  3. Skoro jest obawa o policjantów , to wystarczy dać im ochronę .
    Skoro jest obawa o policjantów , to wystarczy dać im ochronę .
    Odpowiedzi (1)
    Odpowiedz
      Thumb up 4 : 2 Thumb down
    ~lolo
    9h ago
    X
    • Brawo.
      Brawo.
      Odpowiedz
        Thumb up 0 : 0 Thumb down
      ~Baca
      9h ago
      X
  4. Tylko taki idiota Justin Piche moze twierdzic, ze tragiczne wydarzenia nie musza oznaczac wzrostu zagrozenia .Czy ten idiota nie widzi albo nie chce jak wzrosla przestepczosc w Kanadzie? Psychol jeden .
    Tylko taki idiota Justin Piche moze twierdzic, ze tragiczne wydarzenia nie musza oznaczac wzrostu zagrozenia .Czy ten idiota nie widzi albo nie chce jak wzrosla przestepczosc w Kanadzie? Psychol jeden .
    Odpowiedz
      Thumb up 7 : 1 Thumb down
    ~prawo karne
    9h ago
    X
  5. Żeby im to jakoś zadość uczynić trzeba podwyższyć płace o $30 000 za rok .
    Żeby im to jakoś zadość uczynić trzeba podwyższyć płace o $30 000 za rok .
    Odpowiedz
      Thumb up 4 : 0 Thumb down
    ~Baca
    9h ago
    X
  6. Trump powiedzial ze takim bandytom beda ucinac leb , no ale to wariat .
    Trump powiedzial ze takim bandytom beda ucinac leb , no ale to wariat .
    Odpowiedz
      Thumb up 6 : 4 Thumb down
    ~teraja
    11h ago
    X
  1. mozna by wprowadzic czolgi na ulicach / punkty kontrolne na drogach i zakaz przemieszczania sie do innych miast oczywooscie mysle o zwyklych ludziach lekarze /inzynierowie i architekci bez zmian
    mozna by wprowadzic czolgi na ulicach / punkty kontrolne na drogach i zakaz przemieszczania sie do innych miast oczywooscie mysle o zwyklych ludziach lekarze /inzynierowie i architekci bez zmian
    Odpowiedz
      Thumb up 3 : 0 Thumb down
    ~ronaldinio
    7h ago
    X
  2. "... każdej służby policyjnej w kraju ... powinni ponosić surowe konsekwencje." A co z cywilami w kraju? Ich można zabijać lub ranić? A bandyci nie ponoszą za to kary ale są wypuszczani na wolność
    "... każdej służby policyjnej w kraju ... powinni ponosić surowe konsekwencje." A co z cywilami w kraju? Ich można zabijać lub ranić? A bandyci nie ponoszą za to kary ale są wypuszczani na wolność
    Odpowiedz
      Thumb up 5 : 0 Thumb down
    ~maskara
    9h ago
    X
  3. Skoro jest obawa o policjantów , to wystarczy dać im ochronę .
    Skoro jest obawa o policjantów , to wystarczy dać im ochronę .
    Odpowiedzi (1)
    Odpowiedz
      Thumb up 4 : 2 Thumb down
    ~lolo
    9h ago
    X
    • Brawo.
      Brawo.
      Odpowiedz
        Thumb up 0 : 0 Thumb down
      ~Baca
      9h ago
      X
  4. Tylko taki idiota Justin Piche moze twierdzic, ze tragiczne wydarzenia nie musza oznaczac wzrostu zagrozenia .Czy ten idiota nie widzi albo nie chce jak wzrosla przestepczosc w Kanadzie? Psychol jeden .
    Tylko taki idiota Justin Piche moze twierdzic, ze tragiczne wydarzenia nie musza oznaczac wzrostu zagrozenia .Czy ten idiota nie widzi albo nie chce jak wzrosla przestepczosc w Kanadzie? Psychol jeden .
    Odpowiedz
      Thumb up 7 : 1 Thumb down
    ~prawo karne
    9h ago
    X
  5. Żeby im to jakoś zadość uczynić trzeba podwyższyć płace o $30 000 za rok .
    Żeby im to jakoś zadość uczynić trzeba podwyższyć płace o $30 000 za rok .
    Odpowiedz
      Thumb up 4 : 0 Thumb down
    ~Baca
    9h ago
    X
  6. Trump powiedzial ze takim bandytom beda ucinac leb , no ale to wariat .
    Trump powiedzial ze takim bandytom beda ucinac leb , no ale to wariat .
    Odpowiedz
      Thumb up 6 : 4 Thumb down
    ~teraja
    11h ago
    X
  1. Tylko taki idiota Justin Piche moze twierdzic, ze tragiczne wydarzenia nie musza oznaczac wzrostu zagrozenia .Czy ten idiota nie widzi albo nie chce jak wzrosla przestepczosc w Kanadzie? Psychol jeden .
    Tylko taki idiota Justin Piche moze twierdzic, ze tragiczne wydarzenia nie musza oznaczac wzrostu zagrozenia .Czy ten idiota nie widzi albo nie chce jak wzrosla przestepczosc w Kanadzie? Psychol jeden .
    Odpowiedz
      Thumb up 7 : 1 Thumb down
    ~prawo karne
    9h ago
    X
  2. Trump powiedzial ze takim bandytom beda ucinac leb , no ale to wariat .
    Trump powiedzial ze takim bandytom beda ucinac leb , no ale to wariat .
    Odpowiedz
      Thumb up 6 : 4 Thumb down
    ~teraja
    11h ago
    X
  3. "... każdej służby policyjnej w kraju ... powinni ponosić surowe konsekwencje." A co z cywilami w kraju? Ich można zabijać lub ranić? A bandyci nie ponoszą za to kary ale są wypuszczani na wolność
    "... każdej służby policyjnej w kraju ... powinni ponosić surowe konsekwencje." A co z cywilami w kraju? Ich można zabijać lub ranić? A bandyci nie ponoszą za to kary ale są wypuszczani na wolność
    Odpowiedz
      Thumb up 5 : 0 Thumb down
    ~maskara
    9h ago
    X
  4. Skoro jest obawa o policjantów , to wystarczy dać im ochronę .
    Skoro jest obawa o policjantów , to wystarczy dać im ochronę .
    Odpowiedzi (1)
    Odpowiedz
      Thumb up 4 : 2 Thumb down
    ~lolo
    9h ago
    X
    • Brawo.
      Brawo.
      Odpowiedz
        Thumb up 0 : 0 Thumb down
      ~Baca
      9h ago
      X
  5. Żeby im to jakoś zadość uczynić trzeba podwyższyć płace o $30 000 za rok .
    Żeby im to jakoś zadość uczynić trzeba podwyższyć płace o $30 000 za rok .
    Odpowiedz
      Thumb up 4 : 0 Thumb down
    ~Baca
    9h ago
    X
  6. mozna by wprowadzic czolgi na ulicach / punkty kontrolne na drogach i zakaz przemieszczania sie do innych miast oczywooscie mysle o zwyklych ludziach lekarze /inzynierowie i architekci bez zmian
    mozna by wprowadzic czolgi na ulicach / punkty kontrolne na drogach i zakaz przemieszczania sie do innych miast oczywooscie mysle o zwyklych ludziach lekarze /inzynierowie i architekci bez zmian
    Odpowiedz
      Thumb up 3 : 0 Thumb down
    ~ronaldinio
    7h ago
    X

Najczęściej czytane
  • Ontario wprowadza obowiązkowe zmiany w szkołach od września. Nowe zasady dotyczą ocen, frekwencji i nauki cyfrowej
  • Dwie dziewczyny zatrzymane w skradzionym pojeździe w Oshawie
  • Mężczyzna oskarżony o napaść seksualną na dziecko w Scarborough
  • Skarbówka ściga właścicieli klimatyzatorów
  • Morderca z Montrealu: Mężczyźni to grupa uciskana
  • Rodzeństwo z Toronto wygrało 75 milionów dolarów
  • Mundial napędza gospodarkę Vancouver
  • Rosną obawy o bezpieczeństwo policjantów w Kanadzie
  • Były ordynator stawia poważne zarzuty Szpitalowi Południowemu
  • Toronto (GTA)
  • Hamilton (ON)

Bejsment.com – wiadomości dla Polaków w Kanadzie

  • Historia Kanady
  • Kanada
  • Lokalnie
  • Polacy w Ontario
  • Rynek
  • Historia Kanady
  • Kanada
  • Lokalnie
  • Polacy w Ontario
  • Rynek
  • Historia Kanady
  • Kanada
  • Lokalnie
  • Polacy w Ontario
  • Rynek
  • Historia Kanady
  • Kanada
  • Lokalnie
  • Polacy w Ontario
  • Rynek
  • About
  • Advertise
  • Terms
  • Reklama
  • Simple Promotion
  • About
  • Advertise
  • Terms
  • Reklama
  • Simple Promotion
  • About
  • Advertise
  • Terms
  • Reklama
  • Simple Promotion
  • About
  • Advertise
  • Terms
  • Reklama
  • Simple Promotion
Bejsment.com is a news website of Polish newspaper Wiadomości published in Toronto, Mississauga and area in Ontario - Canada.
polishnewspaper.ca is a website for advertisers of Wiadomości - Polish newspaper published in Toronto, Mississauga and area in Ontario - Canada.
Bejsment.com - portal dla Polaków w Kanadzie.
polishnewspaper.ca - to strona internetowa "Wiadomości" - gazeta w języku polskim wydawana Kanadzie w Toronto, Mississauga i okolicach.
Powered by Software4publishers.com
Please write the reason why you are reporting this page:
Send
Sending...
Please register on Clascal system to message this user
Reset password Return registration form
Back to Login form
Polub Bejsment na Facebooku