❌
Improvements
Thank you for your feedback!
Error! Please contact site administrator!
Send
Sending...
×
  • Toronto (GTA)
  • Hamilton (ON)
Słuchaj Radia 7
Słuchaj Radia 7
Imprezy
Imprezy
Firmy
Firmy
Ogłoszenia
Ogłoszenia
  • Słuchaj Radia 7
    Słuchaj Radia 7
  • Imprezy
    Imprezy
  • Firmy
    Firmy
  • Ogłoszenia
    Ogłoszenia
  • Polska
  • June 25, 2026 , 10:00am

Ruszyło stowarzyszenie Ruch Biało-Czerwonych

Ruszyło stowarzyszenie Ruch Biało-Czerwonych

Ewa Zajączkowska-Hernik

Europosłanka Konfederacji Ewa Zajączkowska-Hernik ogłosiła powstanie stowarzyszenia Ruch Biało-Czerwonych. Jak podkreśliła podczas konferencji prasowej w Warszawie, inicjatywa ma integrować osoby zaangażowane społecznie i promować działania na rzecz polskiego interesu.

– Chcemy budować ducha narodu, który stoi za sobą murem. Polska ma być dumna, silna, skuteczna, pragmatyczna i bezpieczna – powiedziała europosłanka. Dodała, że do stowarzyszenia dołączyli m.in. przedsiębiorcy, samorządowcy, prawnicy, menedżerowie oraz osoby działające w organizacjach wspierających Polaków.

Zajączkowska-Hernik zaznaczyła, że Ruch Biało-Czerwonych ma charakter obywatelski i jest otwarty dla osób chcących aktywnie działać na szczeblu lokalnym. Poinformowała również, że do prowadzonych przez nią wcześniej „Drużyn Ewy” zapisało się ponad cztery tysiące osób, a podobnym zainteresowaniem cieszy się nowe stowarzyszenie.

Europosłanka zapewniła, że pozostaje związana z Konfederacją i zamierza nadal wspierać ugrupowanie w kolejnych wyborach. Stowarzyszenie, którego została prezesem, zostało zarejestrowane 3 czerwca.

Inicjatywa spotkała się z różnymi reakcjami wśród polityków Konfederacji. Poseł Grzegorz Płaczek z Nowej Nadziei ocenił, że może ona stanowić konkurencję dla jego partii. Z kolei wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Tuduj przyjął jej powstanie z aprobatą.

Sprawa ma również związek z wcześniejszym przejściem Zajączkowskiej-Hernik do frakcji Patrioci dla Europy w Parlamencie Europejskim. Rzecznik Konfederacji Wojciech Machulski stwierdził, że europosłanka sama wykluczyła się z Nowej Nadziei. Ona sama odrzuca tę interpretację, podkreślając, że została formalnie wykreślona z listy członków partii.

Komentarze (11)

  • Najwięcej plusów
  • Najnowsze
  • Najbardziej komentowane
  • Ostatnio aktywne
  1. Następna chętna do koryta. Polska Bonnie Crombie. Lata jak pszczółka od kwiatka do kwiatka "od parti do ugrupowania" .
    Następna chętna do koryta. Polska Bonnie Crombie. Lata jak pszczółka od kwiatka do kwiatka "od parti do ugrupowania" .
    Odpowiedz
      Thumb up 7 : 5 Thumb down
    ~Baca
    1d ago
    X
  2. Brawo Pani Ewo takich ludzi potrzebuje Polska !
    Brawo Pani Ewo takich ludzi potrzebuje Polska !
    Odpowiedz
      Thumb up 5 : 7 Thumb down
    ~!
    1d ago
    X
  3. Kolejna tepa dzida chetna do koryta
    Kolejna tepa dzida chetna do koryta
    Odpowiedz
      Thumb up 4 : 3 Thumb down
    ~kolo1
    1d ago
    X
  4. Co za nazwy , Holownia tez nowa nazwa ,koryto to jednak latwy zarobek jak sie ma podatnikow baranow .
    Co za nazwy , Holownia tez nowa nazwa ,koryto to jednak latwy zarobek jak sie ma podatnikow baranow .
    Odpowiedzi (2)
    Odpowiedz
      Thumb up 4 : 4 Thumb down
    ~teraja
    1d ago
    X
    • za Polska popieram panią Ewę Hołownia to oszust później dołączy do tfuska jak podnóżka
      za Polska popieram panią Ewę Hołownia to oszust później dołączy do tfuska jak podnóżka
      Odpowiedz
        Thumb up 4 : 0 Thumb down
      ~kasha
      1d ago
      X
      • Racja .
        Racja .
        Odpowiedz
          Thumb up 0 : 0 Thumb down
        ~teraja
        7h ago
        X
  5. Jestem za.
    Jestem za.
    Odpowiedzi (2)
    Odpowiedz
      Thumb up 4 : 8 Thumb down
    ~Tylenatemat
    1d ago
    X
    • Ciebie tepaku ,debilu katopisdzielski nikt nie pyta za kim jestes
      Ciebie tepaku ,debilu katopisdzielski nikt nie pyta za kim jestes
      Odpowiedz
        Thumb up 2 : 4 Thumb down
      ~321
      1d ago
      X
      • 321mniej niz zero. Ok ja ciebie tez nie pytam czy jestes zboczona ciota tuska i psycholem zdrajca.Bo jestes.
        321mniej niz zero. Ok ja ciebie tez nie pytam czy jestes zboczona ciota tuska i psycholem zdrajca.Bo jestes.
        Odpowiedz
          Thumb up 0 : 2 Thumb down
        ~Tylenatemat
        14h ago
        X
  6. Sliczna Krolowa Polskiej Prawicy. IQ min. 140. Wiadomo: Konfederacja. PS. Wrocilem z meczu Holandii. 3-1. W Arlington, TX.
    Sliczna Krolowa Polskiej Prawicy. IQ min. 140. Wiadomo: Konfederacja. PS. Wrocilem z meczu Holandii. 3-1. W Arlington, TX.
    Odpowiedz
      Thumb up 0 : 1 Thumb down
    ~atn Cowboy
    21h ago
    X
  7. czy partia rozum odebralo co soba reprezentuja
    czy partia rozum odebralo co soba reprezentuja
    Odpowiedz
      Thumb up 0 : 1 Thumb down
    ~piekna
    21h ago
    X
  1. Sliczna Krolowa Polskiej Prawicy. IQ min. 140. Wiadomo: Konfederacja. PS. Wrocilem z meczu Holandii. 3-1. W Arlington, TX.
    Sliczna Krolowa Polskiej Prawicy. IQ min. 140. Wiadomo: Konfederacja. PS. Wrocilem z meczu Holandii. 3-1. W Arlington, TX.
    Odpowiedz
      Thumb up 0 : 1 Thumb down
    ~atn Cowboy
    21h ago
    X
  2. czy partia rozum odebralo co soba reprezentuja
    czy partia rozum odebralo co soba reprezentuja
    Odpowiedz
      Thumb up 0 : 1 Thumb down
    ~piekna
    21h ago
    X
  3. Kolejna tepa dzida chetna do koryta
    Kolejna tepa dzida chetna do koryta
    Odpowiedz
      Thumb up 4 : 3 Thumb down
    ~kolo1
    1d ago
    X
  4. Co za nazwy , Holownia tez nowa nazwa ,koryto to jednak latwy zarobek jak sie ma podatnikow baranow .
    Co za nazwy , Holownia tez nowa nazwa ,koryto to jednak latwy zarobek jak sie ma podatnikow baranow .
    Odpowiedzi (2)
    Odpowiedz
      Thumb up 4 : 4 Thumb down
    ~teraja
    1d ago
    X
    • za Polska popieram panią Ewę Hołownia to oszust później dołączy do tfuska jak podnóżka
      za Polska popieram panią Ewę Hołownia to oszust później dołączy do tfuska jak podnóżka
      Odpowiedz
        Thumb up 4 : 0 Thumb down
      ~kasha
      1d ago
      X
      • Racja .
        Racja .
        Odpowiedz
          Thumb up 0 : 0 Thumb down
        ~teraja
        7h ago
        X
  5. Jestem za.
    Jestem za.
    Odpowiedzi (2)
    Odpowiedz
      Thumb up 4 : 8 Thumb down
    ~Tylenatemat
    1d ago
    X
    • Ciebie tepaku ,debilu katopisdzielski nikt nie pyta za kim jestes
      Ciebie tepaku ,debilu katopisdzielski nikt nie pyta za kim jestes
      Odpowiedz
        Thumb up 2 : 4 Thumb down
      ~321
      1d ago
      X
      • 321mniej niz zero. Ok ja ciebie tez nie pytam czy jestes zboczona ciota tuska i psycholem zdrajca.Bo jestes.
        321mniej niz zero. Ok ja ciebie tez nie pytam czy jestes zboczona ciota tuska i psycholem zdrajca.Bo jestes.
        Odpowiedz
          Thumb up 0 : 2 Thumb down
        ~Tylenatemat
        14h ago
        X
  6. Brawo Pani Ewo takich ludzi potrzebuje Polska !
    Brawo Pani Ewo takich ludzi potrzebuje Polska !
    Odpowiedz
      Thumb up 5 : 7 Thumb down
    ~!
    1d ago
    X
  7. Następna chętna do koryta. Polska Bonnie Crombie. Lata jak pszczółka od kwiatka do kwiatka "od parti do ugrupowania" .
    Następna chętna do koryta. Polska Bonnie Crombie. Lata jak pszczółka od kwiatka do kwiatka "od parti do ugrupowania" .
    Odpowiedz
      Thumb up 7 : 5 Thumb down
    ~Baca
    1d ago
    X
  1. Sliczna Krolowa Polskiej Prawicy. IQ min. 140. Wiadomo: Konfederacja. PS. Wrocilem z meczu Holandii. 3-1. W Arlington, TX.
    Sliczna Krolowa Polskiej Prawicy. IQ min. 140. Wiadomo: Konfederacja. PS. Wrocilem z meczu Holandii. 3-1. W Arlington, TX.
    Odpowiedz
      Thumb up 0 : 1 Thumb down
    ~atn Cowboy
    21h ago
    X
  2. czy partia rozum odebralo co soba reprezentuja
    czy partia rozum odebralo co soba reprezentuja
    Odpowiedz
      Thumb up 0 : 1 Thumb down
    ~piekna
    21h ago
    X
  3. Kolejna tepa dzida chetna do koryta
    Kolejna tepa dzida chetna do koryta
    Odpowiedz
      Thumb up 4 : 3 Thumb down
    ~kolo1
    1d ago
    X
  4. Co za nazwy , Holownia tez nowa nazwa ,koryto to jednak latwy zarobek jak sie ma podatnikow baranow .
    Co za nazwy , Holownia tez nowa nazwa ,koryto to jednak latwy zarobek jak sie ma podatnikow baranow .
    Odpowiedzi (2)
    Odpowiedz
      Thumb up 4 : 4 Thumb down
    ~teraja
    1d ago
    X
    • za Polska popieram panią Ewę Hołownia to oszust później dołączy do tfuska jak podnóżka
      za Polska popieram panią Ewę Hołownia to oszust później dołączy do tfuska jak podnóżka
      Odpowiedz
        Thumb up 4 : 0 Thumb down
      ~kasha
      1d ago
      X
      • Racja .
        Racja .
        Odpowiedz
          Thumb up 0 : 0 Thumb down
        ~teraja
        7h ago
        X
  5. Jestem za.
    Jestem za.
    Odpowiedzi (2)
    Odpowiedz
      Thumb up 4 : 8 Thumb down
    ~Tylenatemat
    1d ago
    X
    • Ciebie tepaku ,debilu katopisdzielski nikt nie pyta za kim jestes
      Ciebie tepaku ,debilu katopisdzielski nikt nie pyta za kim jestes
      Odpowiedz
        Thumb up 2 : 4 Thumb down
      ~321
      1d ago
      X
      • 321mniej niz zero. Ok ja ciebie tez nie pytam czy jestes zboczona ciota tuska i psycholem zdrajca.Bo jestes.
        321mniej niz zero. Ok ja ciebie tez nie pytam czy jestes zboczona ciota tuska i psycholem zdrajca.Bo jestes.
        Odpowiedz
          Thumb up 0 : 2 Thumb down
        ~Tylenatemat
        14h ago
        X
  6. Brawo Pani Ewo takich ludzi potrzebuje Polska !
    Brawo Pani Ewo takich ludzi potrzebuje Polska !
    Odpowiedz
      Thumb up 5 : 7 Thumb down
    ~!
    1d ago
    X
  7. Następna chętna do koryta. Polska Bonnie Crombie. Lata jak pszczółka od kwiatka do kwiatka "od parti do ugrupowania" .
    Następna chętna do koryta. Polska Bonnie Crombie. Lata jak pszczółka od kwiatka do kwiatka "od parti do ugrupowania" .
    Odpowiedz
      Thumb up 7 : 5 Thumb down
    ~Baca
    1d ago
    X
  1. Następna chętna do koryta. Polska Bonnie Crombie. Lata jak pszczółka od kwiatka do kwiatka "od parti do ugrupowania" .
    Następna chętna do koryta. Polska Bonnie Crombie. Lata jak pszczółka od kwiatka do kwiatka "od parti do ugrupowania" .
    Odpowiedz
      Thumb up 7 : 5 Thumb down
    ~Baca
    1d ago
    X
  2. Brawo Pani Ewo takich ludzi potrzebuje Polska !
    Brawo Pani Ewo takich ludzi potrzebuje Polska !
    Odpowiedz
      Thumb up 5 : 7 Thumb down
    ~!
    1d ago
    X
  3. Kolejna tepa dzida chetna do koryta
    Kolejna tepa dzida chetna do koryta
    Odpowiedz
      Thumb up 4 : 3 Thumb down
    ~kolo1
    1d ago
    X
  4. Co za nazwy , Holownia tez nowa nazwa ,koryto to jednak latwy zarobek jak sie ma podatnikow baranow .
    Co za nazwy , Holownia tez nowa nazwa ,koryto to jednak latwy zarobek jak sie ma podatnikow baranow .
    Odpowiedzi (2)
    Odpowiedz
      Thumb up 4 : 4 Thumb down
    ~teraja
    1d ago
    X
    • za Polska popieram panią Ewę Hołownia to oszust później dołączy do tfuska jak podnóżka
      za Polska popieram panią Ewę Hołownia to oszust później dołączy do tfuska jak podnóżka
      Odpowiedz
        Thumb up 4 : 0 Thumb down
      ~kasha
      1d ago
      X
      • Racja .
        Racja .
        Odpowiedz
          Thumb up 0 : 0 Thumb down
        ~teraja
        7h ago
        X
  5. Jestem za.
    Jestem za.
    Odpowiedzi (2)
    Odpowiedz
      Thumb up 4 : 8 Thumb down
    ~Tylenatemat
    1d ago
    X
    • Ciebie tepaku ,debilu katopisdzielski nikt nie pyta za kim jestes
      Ciebie tepaku ,debilu katopisdzielski nikt nie pyta za kim jestes
      Odpowiedz
        Thumb up 2 : 4 Thumb down
      ~321
      1d ago
      X
      • 321mniej niz zero. Ok ja ciebie tez nie pytam czy jestes zboczona ciota tuska i psycholem zdrajca.Bo jestes.
        321mniej niz zero. Ok ja ciebie tez nie pytam czy jestes zboczona ciota tuska i psycholem zdrajca.Bo jestes.
        Odpowiedz
          Thumb up 0 : 2 Thumb down
        ~Tylenatemat
        14h ago
        X
  6. Sliczna Krolowa Polskiej Prawicy. IQ min. 140. Wiadomo: Konfederacja. PS. Wrocilem z meczu Holandii. 3-1. W Arlington, TX.
    Sliczna Krolowa Polskiej Prawicy. IQ min. 140. Wiadomo: Konfederacja. PS. Wrocilem z meczu Holandii. 3-1. W Arlington, TX.
    Odpowiedz
      Thumb up 0 : 1 Thumb down
    ~atn Cowboy
    21h ago
    X
  7. czy partia rozum odebralo co soba reprezentuja
    czy partia rozum odebralo co soba reprezentuja
    Odpowiedz
      Thumb up 0 : 1 Thumb down
    ~piekna
    21h ago
    X

Najczęściej czytane
  • Rodzeństwo z Toronto wygrało 75 milionów dolarów
  • Kobieta zginęła, a mężczyzna odebrał sobie życie w sprawie związanej z przemocą domową
  • Mundial napędza gospodarkę Vancouver
  • DOWNSIZING — Jedna z najmądrzejszych decyzji, jakie można podjąć na emeryturze
  • USA potwierdzają plany wobec Polski
  • Nowy raport pokazuje, w której prowincji mieszka najwięcej rodzin miliarderów
  • Pracownica domu opiekuńczego oskarżona o seksualne napastowanie 13-latka
  • Ruszyło stowarzyszenie Ruch Biało-Czerwonych
  • Ford odpiera krytykę i broni swoich planów
  • Toronto (GTA)
  • Hamilton (ON)

Bejsment.com – wiadomości dla Polaków w Kanadzie

  • Historia Kanady
  • Kanada
  • Lokalnie
  • Polacy w Ontario
  • Rynek
  • Historia Kanady
  • Kanada
  • Lokalnie
  • Polacy w Ontario
  • Rynek
  • Historia Kanady
  • Kanada
  • Lokalnie
  • Polacy w Ontario
  • Rynek
  • Historia Kanady
  • Kanada
  • Lokalnie
  • Polacy w Ontario
  • Rynek
  • About
  • Advertise
  • Terms
  • Reklama
  • Simple Promotion
  • About
  • Advertise
  • Terms
  • Reklama
  • Simple Promotion
  • About
  • Advertise
  • Terms
  • Reklama
  • Simple Promotion
  • About
  • Advertise
  • Terms
  • Reklama
  • Simple Promotion
Bejsment.com is a news website of Polish newspaper Wiadomości published in Toronto, Mississauga and area in Ontario - Canada.
polishnewspaper.ca is a website for advertisers of Wiadomości - Polish newspaper published in Toronto, Mississauga and area in Ontario - Canada.
Bejsment.com - portal dla Polaków w Kanadzie.
polishnewspaper.ca - to strona internetowa "Wiadomości" - gazeta w języku polskim wydawana Kanadzie w Toronto, Mississauga i okolicach.
Powered by Software4publishers.com
Please write the reason why you are reporting this page:
Send
Sending...
Please register on Clascal system to message this user
Reset password Return registration form
Back to Login form
Polub Bejsment na Facebooku