❌
Improvements
Thank you for your feedback!
Error! Please contact site administrator!
Send
Sending...
×
  • Toronto (GTA)
  • Hamilton (ON)
Słuchaj Radia 7
Słuchaj Radia 7
Imprezy
Imprezy
Firmy
Firmy
Ogłoszenia
Ogłoszenia
  • Słuchaj Radia 7
    Słuchaj Radia 7
  • Imprezy
    Imprezy
  • Firmy
    Firmy
  • Ogłoszenia
    Ogłoszenia
  • Polska
  • June 02, 2026 , 02:00pm

120 mld zł na modernizację armii

120 mld zł na modernizację armii

Minister Obrony Narodowej Kosiniak-Kamysz ze swoją świtą w fabryce produkującej wozy bojowe Rosomak.

Zakończył się pierwszy etap wdrażania unijnego programu SAFE, w ramach którego do polskiego przemysłu obronnego ma trafić około 120 mld zł na zakup nowego sprzętu wojskowego. Środki zostaną przeznaczone m.in. na wozy bojowe, artylerię oraz nowoczesne systemy informatyczne.

Minister obrony narodowej i wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że inwestycje mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa kraju. Jego zdaniem niewykorzystanie dostępnych funduszy byłoby działaniem sprzecznym z interesem Polski i przyszłych pokoleń.

– Robimy to po to, aby nasze dzieci i wnuki nie musiały płacić własną krwią za bezpieczeństwo Polski – powiedział szef MON.

Zgodnie z zasadami programu państwa członkowskie musiały podpisać odpowiednie umowy do końca maja, aby mogły one zostać objęte unijnym finansowaniem. Kolejnym etapem będą wspólne zakupy realizowane z partnerami zagranicznymi.

Największymi beneficjentami programu mają być wojska lądowe, Wojska Obrony Terytorialnej oraz Wojska Obrony Cyberprzestrzeni. Armatohaubice Krab trafią do jednostek 11. i 12. Dywizji, natomiast bojowe wozy piechoty Borsuk zostaną przekazane brygadzie 16. Dywizji na Warmii i Mazurach.

WOT otrzyma nowoczesne wyposażenie osobiste, w tym kamizelki kuloodporne, karabiny oraz sprzęt związany z programem Tarcza Wschód.

Dowódca Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni gen. Karol Molenda poinformował, że 12 umów zawartych w ramach SAFE ma istotne znaczenie dla rozwoju technologii sztucznej inteligencji, kryptografii i bezpiecznej łączności wojskowej.

Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Wiesław Kukuła podkreślił, że priorytetem pozostaje szybka realizacja zamówień. Jak zaznaczył, armia musi uzupełnić braki wynikające z wieloletnich zaniedbań oraz przekazania części sprzętu wojskowego Ukrainie.

Komentarze (10)

  • Najwięcej plusów
  • Najnowsze
  • Najbardziej komentowane
  • Ostatnio aktywne
  1. Lze jak tuskowa prostytutka niemiecki syf nielegalny.kosiniak bedziesz splacal palancie
    Lze jak tuskowa prostytutka niemiecki syf nielegalny.kosiniak bedziesz splacal palancie
    Odpowiedz
      Thumb up 6 : 5 Thumb down
    ~Tylenatemat
    13d ago
    X
  2. Minister Obrony Narodowej Kosiniak-Kamysz (Syn chłopa pańszczyznianego) ze swoją świtą panoszył się jak szara gęś w Hucie Stalowa Wola.
    Minister Obrony Narodowej Kosiniak-Kamysz (Syn chłopa pańszczyznianego) ze swoją świtą panoszył się jak szara gęś w Hucie Stalowa Wola.
    Odpowiedz
      Thumb up 6 : 4 Thumb down
    ~Baca
    13d ago
    X
  3. No to doktor tygrysek zaszalal .
    No to doktor tygrysek zaszalal .
    Odpowiedz
      Thumb up 5 : 3 Thumb down
    ~teraja
    13d ago
    X
  4. Ciagle negatywnie wpisy 😱czy wy wreszcie napiszecie cos pozytywnego??🤔 Tak Jak tutaj I w Polsce!! Po prostu nie Macie zadnych pomyslow! Tylko hejt i pomyje piszecie🤗
    Ciagle negatywnie wpisy 😱czy wy wreszcie napiszecie cos pozytywnego??🤔 Tak Jak tutaj I w Polsce!! Po prostu nie Macie zadnych pomyslow! Tylko hejt i pomyje piszecie🤗
    Odpowiedz
      Thumb up 4 : 0 Thumb down
    ~Torontonczyk
    13d ago
    X
  5. od tego jest ministrem chociaz cos robi nie klapie jezorem jak pisiory
    od tego jest ministrem chociaz cos robi nie klapie jezorem jak pisiory
    Odpowiedz
      Thumb up 4 : 10 Thumb down
    ~ideal
    13d ago
    X
  6. majom dawac pancerne jachty i snopowiazalki opancerzone
    majom dawac pancerne jachty i snopowiazalki opancerzone
    Odpowiedz
      Thumb up 1 : 0 Thumb down
    ~witos
    13d ago
    X
  7. Juz Smolen nawolywal aby kupic bombe atomowa. 40 lat temu. A dzis, pod Polska granica stoja i czekaja na odpalenie. Bialorus, Rosja, Kaliningrad. TYLKO czekaja an rozkaz. Smolen i Laskowik to byli prorocy Lachow. Jak zwykle zostali olani przez "rzund", kardynalow, i pospolstwo.
    Juz Smolen nawolywal aby kupic bombe atomowa. 40 lat temu. A dzis, pod Polska granica stoja i czekaja na odpalenie. Bialorus, Rosja, Kaliningrad. TYLKO czekaja an rozkaz. Smolen i Laskowik to byli prorocy Lachow. Jak zwykle zostali olani przez "rzund", kardynalow, i pospolstwo.
    Odpowiedz
      Thumb up 1 : 0 Thumb down
    ~canac
    13d ago
    X
  8. pisiory wiecznie wrzeszcz ze rzad robi cyrk a co robili on nocne schadzki bijatyki nawet tanczyli na jasnej gorze idioci
    pisiory wiecznie wrzeszcz ze rzad robi cyrk a co robili on nocne schadzki bijatyki nawet tanczyli na jasnej gorze idioci
    Odpowiedz
      Thumb up 1 : 1 Thumb down
    ~pani
    13d ago
    X
  9. Gdybyśmy my mieli władzę to te pieniądze byłyby wydane na zakupy uzbrojenia u naszego największego sojusznika, oczywista oczywistość po uprzednim przepuszczeniu ich przez nasze komisje doradcze, a tutaj co - oni nawet tych pieniędzy nie pomacali jak należy... oj niedojdy...
    Gdybyśmy my mieli władzę to te pieniądze byłyby wydane na zakupy uzbrojenia u naszego największego sojusznika, oczywista oczywistość po uprzednim przepuszczeniu ich przez nasze komisje doradcze, a tutaj co - oni nawet tych pieniędzy nie pomacali jak należy... oj niedojdy...
    Odpowiedz
      Thumb up 1 : 0 Thumb down
    ~pisiolo
    13d ago
    X
  10. walcie sie pisiory smierdziele
    walcie sie pisiory smierdziele
    Odpowiedz
      Thumb up 0 : 0 Thumb down
    ~now
    12d ago
    X
  1. walcie sie pisiory smierdziele
    walcie sie pisiory smierdziele
    Odpowiedz
      Thumb up 0 : 0 Thumb down
    ~now
    12d ago
    X
  2. majom dawac pancerne jachty i snopowiazalki opancerzone
    majom dawac pancerne jachty i snopowiazalki opancerzone
    Odpowiedz
      Thumb up 1 : 0 Thumb down
    ~witos
    13d ago
    X
  3. Juz Smolen nawolywal aby kupic bombe atomowa. 40 lat temu. A dzis, pod Polska granica stoja i czekaja na odpalenie. Bialorus, Rosja, Kaliningrad. TYLKO czekaja an rozkaz. Smolen i Laskowik to byli prorocy Lachow. Jak zwykle zostali olani przez "rzund", kardynalow, i pospolstwo.
    Juz Smolen nawolywal aby kupic bombe atomowa. 40 lat temu. A dzis, pod Polska granica stoja i czekaja na odpalenie. Bialorus, Rosja, Kaliningrad. TYLKO czekaja an rozkaz. Smolen i Laskowik to byli prorocy Lachow. Jak zwykle zostali olani przez "rzund", kardynalow, i pospolstwo.
    Odpowiedz
      Thumb up 1 : 0 Thumb down
    ~canac
    13d ago
    X
  4. pisiory wiecznie wrzeszcz ze rzad robi cyrk a co robili on nocne schadzki bijatyki nawet tanczyli na jasnej gorze idioci
    pisiory wiecznie wrzeszcz ze rzad robi cyrk a co robili on nocne schadzki bijatyki nawet tanczyli na jasnej gorze idioci
    Odpowiedz
      Thumb up 1 : 1 Thumb down
    ~pani
    13d ago
    X
  5. Gdybyśmy my mieli władzę to te pieniądze byłyby wydane na zakupy uzbrojenia u naszego największego sojusznika, oczywista oczywistość po uprzednim przepuszczeniu ich przez nasze komisje doradcze, a tutaj co - oni nawet tych pieniędzy nie pomacali jak należy... oj niedojdy...
    Gdybyśmy my mieli władzę to te pieniądze byłyby wydane na zakupy uzbrojenia u naszego największego sojusznika, oczywista oczywistość po uprzednim przepuszczeniu ich przez nasze komisje doradcze, a tutaj co - oni nawet tych pieniędzy nie pomacali jak należy... oj niedojdy...
    Odpowiedz
      Thumb up 1 : 0 Thumb down
    ~pisiolo
    13d ago
    X
  6. Ciagle negatywnie wpisy 😱czy wy wreszcie napiszecie cos pozytywnego??🤔 Tak Jak tutaj I w Polsce!! Po prostu nie Macie zadnych pomyslow! Tylko hejt i pomyje piszecie🤗
    Ciagle negatywnie wpisy 😱czy wy wreszcie napiszecie cos pozytywnego??🤔 Tak Jak tutaj I w Polsce!! Po prostu nie Macie zadnych pomyslow! Tylko hejt i pomyje piszecie🤗
    Odpowiedz
      Thumb up 4 : 0 Thumb down
    ~Torontonczyk
    13d ago
    X
  7. od tego jest ministrem chociaz cos robi nie klapie jezorem jak pisiory
    od tego jest ministrem chociaz cos robi nie klapie jezorem jak pisiory
    Odpowiedz
      Thumb up 4 : 10 Thumb down
    ~ideal
    13d ago
    X
  8. Lze jak tuskowa prostytutka niemiecki syf nielegalny.kosiniak bedziesz splacal palancie
    Lze jak tuskowa prostytutka niemiecki syf nielegalny.kosiniak bedziesz splacal palancie
    Odpowiedz
      Thumb up 6 : 5 Thumb down
    ~Tylenatemat
    13d ago
    X
  9. No to doktor tygrysek zaszalal .
    No to doktor tygrysek zaszalal .
    Odpowiedz
      Thumb up 5 : 3 Thumb down
    ~teraja
    13d ago
    X
  10. Minister Obrony Narodowej Kosiniak-Kamysz (Syn chłopa pańszczyznianego) ze swoją świtą panoszył się jak szara gęś w Hucie Stalowa Wola.
    Minister Obrony Narodowej Kosiniak-Kamysz (Syn chłopa pańszczyznianego) ze swoją świtą panoszył się jak szara gęś w Hucie Stalowa Wola.
    Odpowiedz
      Thumb up 6 : 4 Thumb down
    ~Baca
    13d ago
    X
  1. walcie sie pisiory smierdziele
    walcie sie pisiory smierdziele
    Odpowiedz
      Thumb up 0 : 0 Thumb down
    ~now
    12d ago
    X
  2. majom dawac pancerne jachty i snopowiazalki opancerzone
    majom dawac pancerne jachty i snopowiazalki opancerzone
    Odpowiedz
      Thumb up 1 : 0 Thumb down
    ~witos
    13d ago
    X
  3. Juz Smolen nawolywal aby kupic bombe atomowa. 40 lat temu. A dzis, pod Polska granica stoja i czekaja na odpalenie. Bialorus, Rosja, Kaliningrad. TYLKO czekaja an rozkaz. Smolen i Laskowik to byli prorocy Lachow. Jak zwykle zostali olani przez "rzund", kardynalow, i pospolstwo.
    Juz Smolen nawolywal aby kupic bombe atomowa. 40 lat temu. A dzis, pod Polska granica stoja i czekaja na odpalenie. Bialorus, Rosja, Kaliningrad. TYLKO czekaja an rozkaz. Smolen i Laskowik to byli prorocy Lachow. Jak zwykle zostali olani przez "rzund", kardynalow, i pospolstwo.
    Odpowiedz
      Thumb up 1 : 0 Thumb down
    ~canac
    13d ago
    X
  4. pisiory wiecznie wrzeszcz ze rzad robi cyrk a co robili on nocne schadzki bijatyki nawet tanczyli na jasnej gorze idioci
    pisiory wiecznie wrzeszcz ze rzad robi cyrk a co robili on nocne schadzki bijatyki nawet tanczyli na jasnej gorze idioci
    Odpowiedz
      Thumb up 1 : 1 Thumb down
    ~pani
    13d ago
    X
  5. Gdybyśmy my mieli władzę to te pieniądze byłyby wydane na zakupy uzbrojenia u naszego największego sojusznika, oczywista oczywistość po uprzednim przepuszczeniu ich przez nasze komisje doradcze, a tutaj co - oni nawet tych pieniędzy nie pomacali jak należy... oj niedojdy...
    Gdybyśmy my mieli władzę to te pieniądze byłyby wydane na zakupy uzbrojenia u naszego największego sojusznika, oczywista oczywistość po uprzednim przepuszczeniu ich przez nasze komisje doradcze, a tutaj co - oni nawet tych pieniędzy nie pomacali jak należy... oj niedojdy...
    Odpowiedz
      Thumb up 1 : 0 Thumb down
    ~pisiolo
    13d ago
    X
  6. Ciagle negatywnie wpisy 😱czy wy wreszcie napiszecie cos pozytywnego??🤔 Tak Jak tutaj I w Polsce!! Po prostu nie Macie zadnych pomyslow! Tylko hejt i pomyje piszecie🤗
    Ciagle negatywnie wpisy 😱czy wy wreszcie napiszecie cos pozytywnego??🤔 Tak Jak tutaj I w Polsce!! Po prostu nie Macie zadnych pomyslow! Tylko hejt i pomyje piszecie🤗
    Odpowiedz
      Thumb up 4 : 0 Thumb down
    ~Torontonczyk
    13d ago
    X
  7. od tego jest ministrem chociaz cos robi nie klapie jezorem jak pisiory
    od tego jest ministrem chociaz cos robi nie klapie jezorem jak pisiory
    Odpowiedz
      Thumb up 4 : 10 Thumb down
    ~ideal
    13d ago
    X
  8. Lze jak tuskowa prostytutka niemiecki syf nielegalny.kosiniak bedziesz splacal palancie
    Lze jak tuskowa prostytutka niemiecki syf nielegalny.kosiniak bedziesz splacal palancie
    Odpowiedz
      Thumb up 6 : 5 Thumb down
    ~Tylenatemat
    13d ago
    X
  9. No to doktor tygrysek zaszalal .
    No to doktor tygrysek zaszalal .
    Odpowiedz
      Thumb up 5 : 3 Thumb down
    ~teraja
    13d ago
    X
  10. Minister Obrony Narodowej Kosiniak-Kamysz (Syn chłopa pańszczyznianego) ze swoją świtą panoszył się jak szara gęś w Hucie Stalowa Wola.
    Minister Obrony Narodowej Kosiniak-Kamysz (Syn chłopa pańszczyznianego) ze swoją świtą panoszył się jak szara gęś w Hucie Stalowa Wola.
    Odpowiedz
      Thumb up 6 : 4 Thumb down
    ~Baca
    13d ago
    X
  1. Lze jak tuskowa prostytutka niemiecki syf nielegalny.kosiniak bedziesz splacal palancie
    Lze jak tuskowa prostytutka niemiecki syf nielegalny.kosiniak bedziesz splacal palancie
    Odpowiedz
      Thumb up 6 : 5 Thumb down
    ~Tylenatemat
    13d ago
    X
  2. Minister Obrony Narodowej Kosiniak-Kamysz (Syn chłopa pańszczyznianego) ze swoją świtą panoszył się jak szara gęś w Hucie Stalowa Wola.
    Minister Obrony Narodowej Kosiniak-Kamysz (Syn chłopa pańszczyznianego) ze swoją świtą panoszył się jak szara gęś w Hucie Stalowa Wola.
    Odpowiedz
      Thumb up 6 : 4 Thumb down
    ~Baca
    13d ago
    X
  3. No to doktor tygrysek zaszalal .
    No to doktor tygrysek zaszalal .
    Odpowiedz
      Thumb up 5 : 3 Thumb down
    ~teraja
    13d ago
    X
  4. Ciagle negatywnie wpisy 😱czy wy wreszcie napiszecie cos pozytywnego??🤔 Tak Jak tutaj I w Polsce!! Po prostu nie Macie zadnych pomyslow! Tylko hejt i pomyje piszecie🤗
    Ciagle negatywnie wpisy 😱czy wy wreszcie napiszecie cos pozytywnego??🤔 Tak Jak tutaj I w Polsce!! Po prostu nie Macie zadnych pomyslow! Tylko hejt i pomyje piszecie🤗
    Odpowiedz
      Thumb up 4 : 0 Thumb down
    ~Torontonczyk
    13d ago
    X
  5. od tego jest ministrem chociaz cos robi nie klapie jezorem jak pisiory
    od tego jest ministrem chociaz cos robi nie klapie jezorem jak pisiory
    Odpowiedz
      Thumb up 4 : 10 Thumb down
    ~ideal
    13d ago
    X
  6. majom dawac pancerne jachty i snopowiazalki opancerzone
    majom dawac pancerne jachty i snopowiazalki opancerzone
    Odpowiedz
      Thumb up 1 : 0 Thumb down
    ~witos
    13d ago
    X
  7. Juz Smolen nawolywal aby kupic bombe atomowa. 40 lat temu. A dzis, pod Polska granica stoja i czekaja na odpalenie. Bialorus, Rosja, Kaliningrad. TYLKO czekaja an rozkaz. Smolen i Laskowik to byli prorocy Lachow. Jak zwykle zostali olani przez "rzund", kardynalow, i pospolstwo.
    Juz Smolen nawolywal aby kupic bombe atomowa. 40 lat temu. A dzis, pod Polska granica stoja i czekaja na odpalenie. Bialorus, Rosja, Kaliningrad. TYLKO czekaja an rozkaz. Smolen i Laskowik to byli prorocy Lachow. Jak zwykle zostali olani przez "rzund", kardynalow, i pospolstwo.
    Odpowiedz
      Thumb up 1 : 0 Thumb down
    ~canac
    13d ago
    X
  8. pisiory wiecznie wrzeszcz ze rzad robi cyrk a co robili on nocne schadzki bijatyki nawet tanczyli na jasnej gorze idioci
    pisiory wiecznie wrzeszcz ze rzad robi cyrk a co robili on nocne schadzki bijatyki nawet tanczyli na jasnej gorze idioci
    Odpowiedz
      Thumb up 1 : 1 Thumb down
    ~pani
    13d ago
    X
  9. Gdybyśmy my mieli władzę to te pieniądze byłyby wydane na zakupy uzbrojenia u naszego największego sojusznika, oczywista oczywistość po uprzednim przepuszczeniu ich przez nasze komisje doradcze, a tutaj co - oni nawet tych pieniędzy nie pomacali jak należy... oj niedojdy...
    Gdybyśmy my mieli władzę to te pieniądze byłyby wydane na zakupy uzbrojenia u naszego największego sojusznika, oczywista oczywistość po uprzednim przepuszczeniu ich przez nasze komisje doradcze, a tutaj co - oni nawet tych pieniędzy nie pomacali jak należy... oj niedojdy...
    Odpowiedz
      Thumb up 1 : 0 Thumb down
    ~pisiolo
    13d ago
    X
  10. walcie sie pisiory smierdziele
    walcie sie pisiory smierdziele
    Odpowiedz
      Thumb up 0 : 0 Thumb down
    ~now
    12d ago
    X

Najczęściej czytane
  • Nocne włamanie ze strzelaniną. Dwie osoby ciężko ranne
  • Koniec bojkotu wyjazdów do USA. Ruch na granicy z USA ponownie rośnie
  • Miał ubezpieczenie podróżne, ale dostał rachunek na 147 tys. dolarów
  • Mężczyzna zginął po brutalnym ataku i potrąceniu samochodem
  • Śmiertelne strzały w Białej Podlaskiej. Trwa policyjna obława
  • Nowe zasady ubezpieczeń samochodowych w Ontario
  • Policjant potrącony na moście Leaside. Sprawę bada SIU
  • Obawy przed falą reklam hazardu podczas mundialu
  • Wynagrodzenie czy dywidendy w Ontario po budżecie 2026: Która strategia wypłaty zysków pozwala zaoszczędzić więcej podatku?
  • Toronto (GTA)
  • Hamilton (ON)

Bejsment.com – wiadomości dla Polaków w Kanadzie

  • Historia Kanady
  • Kanada
  • Lokalnie
  • Polacy w Ontario
  • Rynek
  • Historia Kanady
  • Kanada
  • Lokalnie
  • Polacy w Ontario
  • Rynek
  • Historia Kanady
  • Kanada
  • Lokalnie
  • Polacy w Ontario
  • Rynek
  • Historia Kanady
  • Kanada
  • Lokalnie
  • Polacy w Ontario
  • Rynek
  • About
  • Advertise
  • Terms
  • Reklama
  • Simple Promotion
  • About
  • Advertise
  • Terms
  • Reklama
  • Simple Promotion
  • About
  • Advertise
  • Terms
  • Reklama
  • Simple Promotion
  • About
  • Advertise
  • Terms
  • Reklama
  • Simple Promotion
Bejsment.com is a news website of Polish newspaper Wiadomości published in Toronto, Mississauga and area in Ontario - Canada.
polishnewspaper.ca is a website for advertisers of Wiadomości - Polish newspaper published in Toronto, Mississauga and area in Ontario - Canada.
Bejsment.com - portal dla Polaków w Kanadzie.
polishnewspaper.ca - to strona internetowa "Wiadomości" - gazeta w języku polskim wydawana Kanadzie w Toronto, Mississauga i okolicach.
Powered by Software4publishers.com
Please write the reason why you are reporting this page:
Send
Sending...
Please register on Clascal system to message this user
Reset password Return registration form
Back to Login form
Polub Bejsment na Facebooku