❌
Improvements
Thank you for your feedback!
Error! Please contact site administrator!
Send
Sending...
×
  • Toronto (GTA)
  • Hamilton (ON)
Słuchaj Radia 7
Słuchaj Radia 7
Imprezy
Imprezy
Firmy
Firmy
Ogłoszenia
Ogłoszenia
  • Słuchaj Radia 7
    Słuchaj Radia 7
  • Imprezy
    Imprezy
  • Firmy
    Firmy
  • Ogłoszenia
    Ogłoszenia
  • Kanada
  • June 03, 2026 , 03:00pm

Carney: Gospodarka się zmienia, ale potrzeba czasu

Carney: Gospodarka się zmienia, ale potrzeba czasu

We wtorek 2 czerwca 2026 roku premier Mark Carney przybył na Wzgórze Parlamentarne w Ottawie na posiedzenie rządu federalnego.

Premier Kanady, Mark Carney, przekonuje, że rządowy plan pobudzenia gospodarki zaczyna przynosić efekty, mimo że najnowsze dane wskazują na spowolnienie wzrostu. Jego słowa spotkały się z ostrą krytyką lidera konserwatystów, Pierre’a Poilievre’a.

Komentując dwa kolejne kwartały spadku produktu krajowego brutto, Carney przyznał, że w gospodarce widoczne są oznaki słabości, ale unikał jednoznacznego stwierdzenia, że Kanada znalazła się w recesji. Według premiera wpływ na sytuację mają m.in. ograniczenie imigracji oraz redukcja wydatków publicznych. Podkreślił jednak, że gospodarka przechodzi obecnie „fundamentalną transformację”, a efekty prowadzonych działań będą widoczne stopniowo.

Szef rządu wskazał jednocześnie na pozytywne sygnały, takie jak wzrost inwestycji przedsiębiorstw w maszyny i urządzenia oraz zwiększenie dochodów gospodarstw domowych szybciej niż inflacji.

Odmiennego zdania jest Poilievre, który zarzucił premierowi brak szczerości wobec Kanadyjczyków. Wskazał na utratę miejsc pracy, wzrost niewypłacalności oraz większe obciążenie banków żywności. Jego zdaniem rząd powinien otwarcie przyznać, że kraj znajduje się w recesji.

Dodatkowe emocje wywołał wpis prezydenta USA, Donalda Trumpa, który w mediach społecznościowych zamieścił komentarz „51. stan!”, odnosząc się do doniesień o technicznej recesji w Kanadzie. Carney bagatelizował ten wpis, określając Trumpa jako bardzo aktywnego użytkownika mediów społecznościowych.

Na słowa amerykańskiego prezydenta zareagował również premier Ontario, Doug Ford. Podkreślił, że Kanada pozostanie suwerennym państwem i zapowiedział dalszą obronę interesów kraju.

Tymczasem rozmowy handlowe między Kanadą a Stanami Zjednoczonymi pozostają trudne, a w przyszłym miesiącu rozpocznie się obowiązkowy przegląd umowy handlowej między Kanadą, USA i Meksykiem.

Komentarze (6)

  • Najwięcej plusów
  • Najnowsze
  • Najbardziej komentowane
  • Ostatnio aktywne
  1. Taka sama sytuacja jak w Polsce zwalniaja ludzi ,szpitale zamykaja Mozna wyliczac i wyliczac.Ale chwala jak jest dobrze ,
    Taka sama sytuacja jak w Polsce zwalniaja ludzi ,szpitale zamykaja Mozna wyliczac i wyliczac.Ale chwala jak jest dobrze ,
    Odpowiedz
      Thumb up 4 : 1 Thumb down
    ~hahaha
    5d ago
    X
  2. This guy is fucked up big time. His fucken lost or his doing this buissnes with china for a reason.
    This guy is fucked up big time. His fucken lost or his doing this buissnes with china for a reason.
    Odpowiedz
      Thumb up 3 : 0 Thumb down
    ~OPP
    4d ago
    X
  3. Kłamie jak tylko i ktoś połyka jedziemy do koszyka bzdury i coraz gorzej się żyje głodem.....
    Kłamie jak tylko i ktoś połyka jedziemy do koszyka bzdury i coraz gorzej się żyje głodem.....
    Odpowiedz
      Thumb up 3 : 0 Thumb down
    ~Bleblebikon
    4d ago
    X
  4. Boja sie o swoje koryta ale Alberta do 10 lat zostanie oddzielnym stanem .
    Boja sie o swoje koryta ale Alberta do 10 lat zostanie oddzielnym stanem .
    Odpowiedzi (1)
    Odpowiedz
      Thumb up 3 : 0 Thumb down
    ~teraja
    4d ago
    X
    • To jedz do alberty . Na co czekasz ? Mocny jestes tylko w gebie !!
      To jedz do alberty . Na co czekasz ? Mocny jestes tylko w gebie !!
      Odpowiedz
        Thumb up 0 : 2 Thumb down
      ~Jhon
      4d ago
      X
  5. zapewnienia chlopka roztropka z ottawki to----"SRANIE W BANIE".
    zapewnienia chlopka roztropka z ottawki to----"SRANIE W BANIE".
    Odpowiedz
      Thumb up 0 : 0 Thumb down
    ~canac
    3d ago
    X
  1. zapewnienia chlopka roztropka z ottawki to----"SRANIE W BANIE".
    zapewnienia chlopka roztropka z ottawki to----"SRANIE W BANIE".
    Odpowiedz
      Thumb up 0 : 0 Thumb down
    ~canac
    3d ago
    X
  2. This guy is fucked up big time. His fucken lost or his doing this buissnes with china for a reason.
    This guy is fucked up big time. His fucken lost or his doing this buissnes with china for a reason.
    Odpowiedz
      Thumb up 3 : 0 Thumb down
    ~OPP
    4d ago
    X
  3. Kłamie jak tylko i ktoś połyka jedziemy do koszyka bzdury i coraz gorzej się żyje głodem.....
    Kłamie jak tylko i ktoś połyka jedziemy do koszyka bzdury i coraz gorzej się żyje głodem.....
    Odpowiedz
      Thumb up 3 : 0 Thumb down
    ~Bleblebikon
    4d ago
    X
  4. Boja sie o swoje koryta ale Alberta do 10 lat zostanie oddzielnym stanem .
    Boja sie o swoje koryta ale Alberta do 10 lat zostanie oddzielnym stanem .
    Odpowiedzi (1)
    Odpowiedz
      Thumb up 3 : 0 Thumb down
    ~teraja
    4d ago
    X
    • To jedz do alberty . Na co czekasz ? Mocny jestes tylko w gebie !!
      To jedz do alberty . Na co czekasz ? Mocny jestes tylko w gebie !!
      Odpowiedz
        Thumb up 0 : 2 Thumb down
      ~Jhon
      4d ago
      X
  5. Taka sama sytuacja jak w Polsce zwalniaja ludzi ,szpitale zamykaja Mozna wyliczac i wyliczac.Ale chwala jak jest dobrze ,
    Taka sama sytuacja jak w Polsce zwalniaja ludzi ,szpitale zamykaja Mozna wyliczac i wyliczac.Ale chwala jak jest dobrze ,
    Odpowiedz
      Thumb up 4 : 1 Thumb down
    ~hahaha
    5d ago
    X
  1. zapewnienia chlopka roztropka z ottawki to----"SRANIE W BANIE".
    zapewnienia chlopka roztropka z ottawki to----"SRANIE W BANIE".
    Odpowiedz
      Thumb up 0 : 0 Thumb down
    ~canac
    3d ago
    X
  2. This guy is fucked up big time. His fucken lost or his doing this buissnes with china for a reason.
    This guy is fucked up big time. His fucken lost or his doing this buissnes with china for a reason.
    Odpowiedz
      Thumb up 3 : 0 Thumb down
    ~OPP
    4d ago
    X
  3. Kłamie jak tylko i ktoś połyka jedziemy do koszyka bzdury i coraz gorzej się żyje głodem.....
    Kłamie jak tylko i ktoś połyka jedziemy do koszyka bzdury i coraz gorzej się żyje głodem.....
    Odpowiedz
      Thumb up 3 : 0 Thumb down
    ~Bleblebikon
    4d ago
    X
  4. Boja sie o swoje koryta ale Alberta do 10 lat zostanie oddzielnym stanem .
    Boja sie o swoje koryta ale Alberta do 10 lat zostanie oddzielnym stanem .
    Odpowiedzi (1)
    Odpowiedz
      Thumb up 3 : 0 Thumb down
    ~teraja
    4d ago
    X
    • To jedz do alberty . Na co czekasz ? Mocny jestes tylko w gebie !!
      To jedz do alberty . Na co czekasz ? Mocny jestes tylko w gebie !!
      Odpowiedz
        Thumb up 0 : 2 Thumb down
      ~Jhon
      4d ago
      X
  5. Taka sama sytuacja jak w Polsce zwalniaja ludzi ,szpitale zamykaja Mozna wyliczac i wyliczac.Ale chwala jak jest dobrze ,
    Taka sama sytuacja jak w Polsce zwalniaja ludzi ,szpitale zamykaja Mozna wyliczac i wyliczac.Ale chwala jak jest dobrze ,
    Odpowiedz
      Thumb up 4 : 1 Thumb down
    ~hahaha
    5d ago
    X
  1. Taka sama sytuacja jak w Polsce zwalniaja ludzi ,szpitale zamykaja Mozna wyliczac i wyliczac.Ale chwala jak jest dobrze ,
    Taka sama sytuacja jak w Polsce zwalniaja ludzi ,szpitale zamykaja Mozna wyliczac i wyliczac.Ale chwala jak jest dobrze ,
    Odpowiedz
      Thumb up 4 : 1 Thumb down
    ~hahaha
    5d ago
    X
  2. This guy is fucked up big time. His fucken lost or his doing this buissnes with china for a reason.
    This guy is fucked up big time. His fucken lost or his doing this buissnes with china for a reason.
    Odpowiedz
      Thumb up 3 : 0 Thumb down
    ~OPP
    4d ago
    X
  3. Kłamie jak tylko i ktoś połyka jedziemy do koszyka bzdury i coraz gorzej się żyje głodem.....
    Kłamie jak tylko i ktoś połyka jedziemy do koszyka bzdury i coraz gorzej się żyje głodem.....
    Odpowiedz
      Thumb up 3 : 0 Thumb down
    ~Bleblebikon
    4d ago
    X
  4. Boja sie o swoje koryta ale Alberta do 10 lat zostanie oddzielnym stanem .
    Boja sie o swoje koryta ale Alberta do 10 lat zostanie oddzielnym stanem .
    Odpowiedzi (1)
    Odpowiedz
      Thumb up 3 : 0 Thumb down
    ~teraja
    4d ago
    X
    • To jedz do alberty . Na co czekasz ? Mocny jestes tylko w gebie !!
      To jedz do alberty . Na co czekasz ? Mocny jestes tylko w gebie !!
      Odpowiedz
        Thumb up 0 : 2 Thumb down
      ~Jhon
      4d ago
      X
  5. zapewnienia chlopka roztropka z ottawki to----"SRANIE W BANIE".
    zapewnienia chlopka roztropka z ottawki to----"SRANIE W BANIE".
    Odpowiedz
      Thumb up 0 : 0 Thumb down
    ~canac
    3d ago
    X

Najczęściej czytane
  • Cztery lata więzienia za największą kradzież złota w historii Kanady
  • Mężczyzna, który zabił troje swoich dzieci, otrzymał warunkowe zwolnienie
  • Miliony dla prywatnych kolegiów zawodowych w Ontario
  • Tysiące osób przejdą ulicami Toronto w „Marszu z Izraelem”
  • Torontońskie festiwale pod presją rosnących kosztów
  • Niższe opłaty mogą przyspieszyć budowę mieszkań
  • Trzy osoby zginęły w zderzeniu samochodu z grupą motocyklistów
  • USA szpiegowane przez najbliższego sojusznika?
  • Kanada blokuje import bydła z Teksasu
  • Toronto (GTA)
  • Hamilton (ON)

Bejsment.com – wiadomości dla Polaków w Kanadzie

  • Historia Kanady
  • Kanada
  • Lokalnie
  • Polacy w Ontario
  • Rynek
  • Historia Kanady
  • Kanada
  • Lokalnie
  • Polacy w Ontario
  • Rynek
  • Historia Kanady
  • Kanada
  • Lokalnie
  • Polacy w Ontario
  • Rynek
  • Historia Kanady
  • Kanada
  • Lokalnie
  • Polacy w Ontario
  • Rynek
  • About
  • Advertise
  • Terms
  • Reklama
  • Simple Promotion
  • About
  • Advertise
  • Terms
  • Reklama
  • Simple Promotion
  • About
  • Advertise
  • Terms
  • Reklama
  • Simple Promotion
  • About
  • Advertise
  • Terms
  • Reklama
  • Simple Promotion
Bejsment.com is a news website of Polish newspaper Wiadomości published in Toronto, Mississauga and area in Ontario - Canada.
polishnewspaper.ca is a website for advertisers of Wiadomości - Polish newspaper published in Toronto, Mississauga and area in Ontario - Canada.
Bejsment.com - portal dla Polaków w Kanadzie.
polishnewspaper.ca - to strona internetowa "Wiadomości" - gazeta w języku polskim wydawana Kanadzie w Toronto, Mississauga i okolicach.
Powered by Software4publishers.com
Please write the reason why you are reporting this page:
Send
Sending...
Please register on Clascal system to message this user
Reset password Return registration form
Back to Login form
Polub Bejsment na Facebooku