Ted Opitz ogłosił start w wyborach na radnego Toronto
Ted Opitz ogłosił start w wyborach na radnego Toronto
Ted Opitz który urodził się w rodzinie polskich imigrantów w Toronto ogłosił na swoim profilu na Facebooku, że będzie startował w wyborach na radnego Toronto w okręgu 3, Etobicoke–Lakeshore.
Ojciec Teda Opitza walczył w polskim ruchu oporu i służył w armii polskiej.
Sam Ted ponad trzy dekady służył w Kanadyjskich Siłach Zbrojnych, osiągając stopień podpułkownika. Brał udział m.in. w misji NATO w Bośni, a także uczestniczył w przygotowaniach wizyty papieża John Paul II w Kanadzie podczas Światowych Dni Młodzieży w 2002 roku.
W 2011 roku został wybrany posłem do parlamentu federalnego, reprezentując partię konserwatywną. Był również współprzewodniczącym parlamentarnej grupy przyjaźni kanadyjsko-polskiej, wspierając rozwój więzi między Kanadą a Polską.
Poniżej jest przetłumaczony tekst wpisu z konta Teda Opitza na Facebooku ogłaszający start w wyborach.
Z radością ogłaszam, że kandyduję do Rady Miasta Toronto w okręgu 3, Etobicoke–Lakeshore!
Zgłaszam się, ponieważ mieszkańcy okręgu 3 zasługują na radnego, który przede wszystkim słucha, jest obecny i dostępny oraz będzie ciężko pracował każdego dnia.
Spędziłem życie w służbie. Służyłem 33 lata w wojsku, byłem członkiem parlamentu i byłem przewodniczącym domu opieki długoterminowej, a także wielu organizacji społecznych. Mój cel jest prosty: być obecnym, dostępnym i odpowiedzialnym. Chcę wysłuchać Waszych obaw, bronić Waszych priorytetów i zapewnić, że Etobicoke–Lakeshore będzie miało silny głos w ratuszu.
Spędziłem życie służąc innym i nadal jestem zaangażowany w to. Obiecuję, że będę pracował, aby wspierać Was, naszych mieszkańców, Wasze rodziny i lokalne firmy w okręgu 3.
Jestem bardzo wdzięczny za rozmowy, ogromne wsparcie i zaufanie, którym tak wielu z Was już obdarzyliście. Jestem gotowy słuchać, gotowy pracować i gotowy przyczynić się do lepszej przyszłości dla nas wszystkich.




Komentarze (1)